Açık Mutfak Modelleri

4.1
(15)

Açık mutfak modelleri, mutfakların daha işlevsel ve kullanışlı hale gelmelerinde etkin olarak tercih edilen çeşitlerden biridir. Özellikle küçük yaşam alanlarının mimarisinde görülen açık mutfaklar aslında diğer adı ile Amerikan mutfak dekorasyonu ile bilinir.

Açık mutfak modelleri arasından seçim yapmadan önce yaşam alanınız içerisinde mutfak ile salonu uygun bir şekilde dekore etmeniz gerektiğini göz önünde bulundurun. Birçok kişinin yaptığı hatalardan biri de mutfakta modern bir hava oluştururken salonda klasik bir hava tercih etmektir.

Başlıklar

Açık Mutfak Modelleri Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Açık mutfak modelleri dekorasyon nasıl yapılır sorusu açık mutfakları nasıl dizayn etmesi gerektiğini bilmeyenler tarafından sıkça sorgulanmaktadır. Açık mutfak modelleri temelde şıklığı sakin bir hava ile yakalayan modellerdir.

Sıkça gördüğümüz açık mutfak modellerini incelerken genellikle minimal tasarımlar karşınıza çıkacaktır. Minimal tasarımların kendine has sakinliği ve aydınlık havası sayesinde yaşam alanlarını daha dinç gösterdiği bilinir. Mutfakla oturma odası birlikte olduğu mimari yapılarda minimal mutfak tasarımlarını tercih edebilirsiniz.

Mutfakla Oturma Odası Birleşik Dekorasyon Örnekleri incelemek için tıklayın.

Beyaz açık mutfak modelleri genellikle dolapların beyaz olduğu elektronik eşyaların ise gri ya da siyah olduğu tasarımlardır. Yaşam alanlarını dekore ederken beyaz rengi mutfakta kullanacaksanız en çok yakışacağı yerlerden biri de mutfak dolapları olacaktır. Peki açık mutfak tasarımlarının ortak yönleri nelerdir?

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Amerikan mutfak dekorasyonu diğer bir adı ile açık mutfak dekorasyonudur. Mutfaklarda Amerikan mutfak kavramının gelişmesinin ana nedeni ise ilk kez Amerikan evlerinde uygulanmaya başlamış olmasıdır.

Amerikan mutfak dekorasyon modelleri bildiğimiz ada mutfak dekorasyonunu içinde barındırır. Ada mutfaklarda ortada bağımsız bulunan tezgah bölümünü yemek masası olarak ya da yemek hazırlama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Açık mutfak modelleri arasından tarzınızı yansıtan modeli tercih edebilirsiniz. Genellikle modern bir çizgisi olan bu modelleri kendi tarzınız ile daha şık hale getirmeniz de mümkün. Tarzınız ne olursa olsun açık mutfaklara uygulamak mümkündür.  

Amerikan Mutfak Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Amerikan mutfak modelleri özellikleri ile kendini var olduğu her yerde hemen fark ettiren modellerdir. Söz konusu mutfak dekorasyonu olduğunda ada mutfak tarzı ile gerçekleştirilen Amerikan mutfak modelleri oldukça farklı bir görünüme sahiptir.

Amerikan mutfak modelleri ada mutfak tarzı olarak da bilinen mutfak dekorasyon tarzını içinde barındırır. Bu tarzın mutfaklarında ada bölümünde yemek hazırlandığındı ya da yemek masası olarak alanın kullanıldığını görebilirsiniz. Geçelim Amerikan mutfak dekorasyonu özelliklerine.

  • Mutfağın ortasında ada bölümü bulunmaktadır.
  • Musluk genellikle dolapların hemen altında bulunur.
  • Mutfak dolapları u ya da l şeklinde dizayn edilir.
  • Buzdolabı için ayrılan bölüm genellikle mutfağın bir köşesinde bulunur.

Amerikan mutfak fikirleri örnek alınarak çok daha farklı açık mutfak tasarımları yapılabilmektedir.

Açık Mutfak Modelleri ile Dekorasyon Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerikan mutfak modelleri ya da diğer adı ile açık mutfak modelleri ile dekorasyon yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Özellikle mutfakların büyüklüğü bu konuda büyük önem taşıyor.

Açık mutfak modelleri arasından seçim yaparken abartı seçenekler tercih etmemeniz önerilir. Daha sakin ve şık olan seçenekler salonunuzu ön plana çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Mutfağın çok dikkat çekici ve süslü olması beraberinde salonun sönük kalmasına neden olabilir. Bu durumun ortaya çıkmaması için minimal mutfak tasarımlarına yönelebilirsiniz.

Açık mutfak modeli beraberinde mutfaktaki görüntünün salondan fark edilir olmasına da neden olmaktadır. Bu nedenle mutfaklarınızı tasarlarken salona göre bir adım yüksek bir zemin tasarlayabilirsiniz. Zemini yükseltirken basık bir ortam oluşturmamaya özen gösterin.

Beyaz Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Açık Mutfak Dekorasyon

Açık mutfak dekorasyon yöntemleri, hem şık bir mutfak hem de şık bir salona sahip olmak isteyenler tarafından sıkça araştırılır. Açık mutfaklar günümüzde daha küçük alanlara evrilen evlerin alandan tasarruf etmek için sahip oldukları özelliklerden biridir.

Mutfağınızı dekore ederken açık mutfak dekorasyonları arasından tarzınıza en uygun olanları seçebilirsiniz. Ancak bu seçimi yaparken tasarımın ne kadar fonksiyonel olduğu gibi yönlerine de dikkat etmeniz gerekir. Yazımızda açık mutfak dekorasyon nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız. Açık mutfak dekorasyonu hakkında bilmeniz gerekenler burada. 

Açık Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Açık mutfak dekorasyon örnekleri temelde alanı doğru kullanarak tasarlanan örneklere yoğunlaşır. Açık mutfaklar salon ya da oturma odası ile birlikte görünüme sahip olduğundan dekorasyon yapılırken bu husus göz önünde bulundurulmalıdır.

Açık mutfak dekorasyonları yaşam alanlarında yer tasarrufu sağlamasının yanı sıra daha modern bir görünüm oluştururlar. Bu görünüm ise birçoklarımızın yaşam alanlarında yakalamaya çalıştığı bir formdur. Açık mutfak modelleri incelendiğinde ise daha çok modern tarza yönelik mutfak dekorasyonları görülmektedir.

Açık Mutfak Dekorasyon Yöntemi ile Alanınızı Genişletin.

Açık mutfak dekorasyon yöntemi küçük alanları daha etkin kullanmayı mümkün hale getirir. Geçmiş dönemlere oranla küçülen evleri kullanmanın en güzel yolu da fonksiyonel tasarımlara yönelmek olacaktır. açık mutfak tasarımları da bunlar arasında yer almakta.

Açık mutfak dekorasyonu ister klasik tema oluşturmaya çalışın, ister modern bir tema oluşturmayı hedefleyin işe yarayacaktır. Açık mutfak dekorasyonu yaparken mutfak dolabı, tezgah gibi unsurları istediğiniz tarza uygun seçerek kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Modern Mutfak Dekorasyonu

Açık Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Açık mutfak dekorasyon fikirleri, mutfaklarınızı dekore etmeden önce mutlaka göz atmanız gereken fikirlerdir. Açık mutfaklar ile ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktaları sizler için derledik.

  • Açık mutfaklar salon ya da oturma odası ile birlikte dizayn edilir. Bu nedenle salonunuzun dekorasyonu ile mutfağınızın dekorasyonunu uyumlu yapmaya özen gösterin.
  • Açık mutfaklar görünüm itibari ile dikkat çeken tasarımlardır. Küçük yaşam alanlarında açık mutfak dekorasyonu yapacaksanız alanı daha ferah ve kullanışlı hale getirmek için minimal tarzda mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz.
  • Açık mutfaklar salonla birlikte göründüğünden ocak bölümünü köşeye yerleştirmeyi tercih edebilirsiniz.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.1 / 5. Verilen oy sayısı: 15

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir