Ada Mutfak Modelleri ve Özellikleri

0
(0)

Ada mutfak modelleri modern ev tasarımlarının birçoğunda bulunan oldukça kullanışlı tasarımlardan biridir. Yeni nesil mutfak tasarımları arasında bir hayli popüler olan ada mutfak tasarımları yapılırken birçok husus göz önünde bulunduruluyor. Özellikle yemek masasının mutfak alanı içerisinde daha fonksiyonlu hale getirilmesi tasarımın amaçlarından biridir. Ada mutfak modelleri ve özellikleri hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Başlıklar

Ada Mutfak Modeli Özellikleri Nelerdir?

Ada mutfak modeli özellikleri itibari ile mutfakların daha kullanışlı olmalarını sağlayan modellerden biridir. Mutfakların gün içerisinde en çok kullandığımız yaşam alanlarından biri olması beraberinde insanların daha kullanışlı tasarım araştırmalarına neden olmakta. Ada mutfak modeli ve özellikleri itibari ile yemek yapmak için mutfakta sık vakit geçirenler için kurtarıcı olabilir.

Ada mutfak modelinin özü mutfak dolapları ve tezgahının yanı sıra hem masa olarak hem de tezgah olarak kullanılabilen bir ekstra parçadan oluşmaktadır. Ada şeklinde olan bu tasarım beraberinde kullanışlı mutfaklara sahip olmanızı mümkün hale getirmektedir.

Ada Mutfak Modeli Özellikleri

Mutfak modelinin ada bölümünde tasarıma bağlı olarak yemek pişirebilir ya da hazırlık aşamasında kullanabilirsiniz. Ayrıca yemek masası kullanmadan daha çok dikdörtgen ve kare tarzı mutfaklarda kullanılan ada mutfak modelleri her yönden pratiktir. Ada mutfak modelli özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Mutfağın daha fonksiyonel bir yapıya sahip olmasını mümkün hale getirir.
 • Mutfağın ada bölümünü tasarlarken bir kısmını dolap bir kısmını ise oturaklarınızı koymak için boş bırakabilirsiniz.
 • Ada mutfak modeli tasarımı ile yemek hazırlamak için çok daha büyük bir tezgah alanınız olur.
 • Mutfak modeli itibari ile talebe bağlı olarak musluk ya da ocak ada bölümüne eklenebilmektedir.
 • Ada mutfak modeli oluşturabilmeniz için ada bölümüne ayırmanız gereken belli bir alan bulunmaktadır. Dolapların ve tezgahın dışında bulunması gereken minimum boş alan ise 240*220 ebatlarında olmalıdır. Bu oran tasarım uzmanları tarafından ölçülmüştür.
 • Mutfak tasarımında ada mutfak modeli tercihi aynı zamanda akıcı bir mutfak tasarımına sahip olmanızı mümkün hale getirir.

İncele: Modern Mutfak Dekorasyonu Trendleri

Ada Mutfak Modelleri Nelerdir?

Ada mutfak modelleri 2023 yılında da sıkça tercih edilmesi gereken modern tasarımlardır. Mutfak modellerinin birbirinden farklı ve çeşitli olması ada mutfak modelleri için de çeşitliliği arttırmakta. Bu tarz mutfak modellerinde mutfak dolapları ve ada parçasının görünüşü modeli büyük oranda etkiler. Klasik, modern, minimal ada mutfak modelleri görebilirsiniz.

Ada mutfak modellerinde dikkat çeken başka bir unsur da ada parçasının kullanım şeklidir. Genellikle üzerinde ocak ya da lavabo görmeniz mümkün olmayan bu alan hem yemek masası hem de hazırlık alanı olarak kullanılabiliyor. Üzerinde ocak ve lavabo bulunan ada bölümlerinde yemek yemek mümkün olmadığından ayrıca bir yemek masası şart olmaktadır. Ada mutfak modelleri modern çizginin yansıtıldığı farklı tasarımlardan biri olarak değerlendiriliyor.

Ada Mutfak Modelleri Pinterest

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 0 / 5. Verilen oy sayısı: 0

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

ETİKETLER :

YORUMLAR

 1. bir mutfakta olmazsa olmaz diyeceğim ada modelleridir nedense benim çok hoşuma gidiyo 😀

 2. klasik yemek masalarından sıkılan biri olarak bu tarz ada mutfak modelleri çok hoşuma gidiyor 🙂

 3. yazıyı görünce merak eden arkadşalar için yazmak istedim biz evimizde kullanıyoruz 3.modele benziyor gerçekten mutfağa büyük şıklık katıyor

 4. son yıllarda mutfakta en çok tercih edilen modeldir en yakın sürede bizde eşime beraber yaptımak istiyoruz 🙂

 5. yurtdışında çokta kullanılan ada mutfak modelleri ülkemizde yavaş yavaş trend olmaya başlıyor 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir