Dayanıklı ve zamandan bağımsız bir mutfak dekorasyonu hayal edenler , ahşap mutfak tasarımına doğru korkmadan adım atabilirler. Sadece malzemenin güzelliğinden değil, sunduğu çok yönlülükten dolayı ahşap, mutfak dekorasyonunun vazgeçilmez trendleri arasındadır. Her detayda uyumun hakim olmasını istiyorsanız için dolapları, tezgahları, rafları hatta -son zamanlarda moda oldu- ahşap mutfak tezgahını kullanabilirsiniz. Bu yazımızda ahşap görünümlü mutfak dolapları incelemesi yaparak, masraftan kısarak bu doğal görünüme kavuşmanız için fikirler vermeye çalışacağım.

Birçok kişinin hayal ettiğinin aksine, amaç rustik bir atmosfere kapılmadan ahşap bir mutfağa sahip olmak mümkündür. Endüstriyel tarzda modern mutfaklar da ahşaptan yapılabilir ve sansasyonel bir görünüm sunabilir. bunun için ahşap mobilyayı paslanmaz çelikten yapılmış buzdolabı ve ocak gibi eşyalarla birleştirmeniz yeterlidir. Ahşap görünümlü mutfak dolapları sayesinde mutfağınızın her trendle uzun soluklu uyumu sizi mest etmeye yetecektir.

Ahşap Görünümlü Mutfak Dolabı Modelleri

Ahşap mutfak dolabı  mutfağın büyük bir kısmını etkisi altına alacak ve atmosferi doğal esintilerle donatacaktır. Fakat masif ahşaptan bir mutfak dekorasyonu yaptırmak oldukça masraflı olacaktır. Bunun yerine ahşap görünümlü dolaplar ile mutfakta yeni bir trend yakalayabilirsiniz. Bazı firmalar bizzat bu yönde dolap modelleri tasarlayarak zaten piyasaya sürmekte. Eğer araştırma yaparsanız işiniz ve masrafınız oldukça kolaylaştıracaktır.

Küçük mutfaklar söz konusu olduğunda, mobilyaların ferahlık hissi veren daha açık ve daha yumuşak ahşap renginde olmasını öneriyoruz  . Modern dekorasyonlardan hoşlanıyorsanız bazı dolaplarda başka bir renk kullanabilir ya da ahşap dolabı tezgah altı kısımlara yerleştirerek daha fazla dikkat çekebilirsiniz.

Fikir basit bir ahşap mutfağa sahip olmak, ancak rustik tarzı vurgulamaksa, daha koyu ve karışık ahşap üzerine yoğunlaşmayı deneyin. Rustik ortamı daha da vurgulamak için zemini veya duvarı tuğla kaplamasıyla birleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Ahşap görünümlü mutfak dolabınızın görünümünü düşünmenin yanı sıra, işlevselliğini de göz önünde bulundurmak önemlidir, Çünkü her şey dolapların içinde organize edilmelidir. Bu nedenle gerek yiyeceklerinizin gerekse mutfak eşyalarınızın yapısına uygun bir dolap tercih etmek önceliğiniz olmalıdır.

Ahşap Görünümlü Mutfak Dolabı Modelleri 2020

***Yazımı güncellemmeye devam edeceğim.