Akrilik kaplamalar piyasada yer edinmeye başladığından beri mdf teknolojisinin vazgeçilmezleri arasında yer edindiğini söyleyebilirim. Son 20 yılda inşa edilmiş evlerin iç mimarilerinde olmazsa olmaz dolaplar arasında akrilik dolap gelmektedir. Evin hemen bir çok odasında kullanımı mümkün olmakla beraber parlak yapısı sayesinde ekseriyetle banyo ve mutfaklar için tercih edilmektedir. Akrilik Mutfak Dolabı konumuzu incelemeye başlamadan önce mutfak dolapları ile alakalı diğer konumuza göz atmak isterseniz aşağıdaki linkte tıklayabilirsiniz.

Detaylara geçmeden önce belirtmemiz gerekir ki akrilik yahut lake yahut membran ayrı malzemelerden imal edilmiş dolap çeşitleri değildir. Hepsi aslında mdf olup bu isimlerle anılmasının sebebi kaplamalarıdır. Bir dolaba akrilik dolap şeklinde isim verilmesinin sebebi parlak yüzey kaplamasından kaynaklanmaktadır.

Akrilik Mutfak Dolapları

Akrilik dolaplar mdf yüzeyine yapılan akrilik boyanın tutkal ve pres yardımıyla verniklenmesiyle oluşmaktadır. Görünümünün son derece parlak ve hatta neredeyse ayna gibi olmasından dolayı ekseriyetle mutfak ve banyolarda tercih edilmektedir. Bir çok renk çeşidinin bulunabilmesi sayesinde hemen her dekora uyum sağlayabilmesi, küçük çocukların sağlığı açısından uygunluğu gibi artıları bulunan akrilik mutfak dolapları, ayrıca ısı ve güneş ışınlarına dayanıklı olduğundan dolayı normal mdf kaplama dolaplar gibi solma veya kabarma gibi problemlerle canınızı sıkmamaktadır.

Kolay temizlenebilir yapısı ev hanımlarının tercihini bu yönde artırmaktadır. Fakat lekelere karşı oldukça dayanıksız olduğundan sürekli bakım ve temizlik gerektirir. En ufak bir parmak izini bile görebilirsiniz:)

Akrilik Dolap Avantajı Nedir?

Akrilik dolap diğer mdf çeşitlerine göre bütçeye daha uygundur. Ayrıca mutfak dekorasyonu yenileme en basit ve uygun yöntemlerinden biridir. Sadece kapakları değiştirerek mutfağınıza yeni bir görünüm katmak sizce de kolay değil mi?

Parlak yüzeyi ve renk çeşitleri sayesinde mutfağınızın atmosferini modern bir yapıya kavuşturmak istiyorsanız en başarılı materyallerden biri yine akrilik dolap kapağı olacaktır. Özellikle mutfakta bulunan bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi parlak zemin beyaz eşyalara uyumu hemen her mutfakta gözlemlenebilmektedir. Çizilmeye karşı ise en dayanıklı kaplama malzemesinin akrilik olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Akrilik Dolap Kapakları Fiyatları

Öncelikle sabit bir fiyat aralığından bahsetmem mümkün değil. Malzeme ve alaşımın kalitesi, yoğunluğu, renk ve hatta desenlerine göre akrilik dolap kapakları fiyatları metrekaresi 500 Tl’den başlıyor diyebilirim. Satın alacağınız m2 ve uygulama alanınıza göre fiyatlar artıp eksilebilmekte.

Evinize mobilya ustası çağırarak ölçü aldırmadan ve plan yaptırmadan asla akrilik dolap kapağı almaya yahut sipariş vermeye kalkışmamanızı tavsiye ederim.

Akrilik Mutfak Modelleri