Gömme Dolap Modelleri 2023

0
(0)

 Gömme dolap modelleri 2023 yılında yaşam alanlarının çok daha tarz görünmeleri amacı ile tercih ediliyor. Dolapların yaşam alanları içerisinde bir hayli fazla yer kapladığını bilirsiniz. Yeni ev tasarımlarında ise gömme dolaplar oldukça revaçta. Duvarların içerisinde kalan gömme dolaplar hem yerden tasarruf etmenize olanak tanırken hem de oldukça şık görünmekte. Peki gömme dolap modelleri 2023 yılında nasıl olacak?

Tıkla İncele: Ahşap Görünümlü Mutfak Dolapları

Başlıklar

Gömme Dolap Modelleri Neye Göre Tercih Edilir?

Gömme dolap modelleri yaşam alanları için tasarlanmış birden fazla seçenek ile kişilere sunulur. Mutfak, yatak odası, kiler ve benzeri birçok alan için uygun olan bu dolaplar temelde yerden tasarruf etmenize olanak tanımaktadır.

Gömme dolap modelleri ise çok bilinen tarzlara uygun olarak hazırlanmaktadır. Minimal, İskandinav, klasik, modern hatlara sahip gömme dolaplar görmeniz mümkün. Her bir gömme dolap hazırlanırken kapak tasarımı ön planda tutulur. Dolabın iç dizaynından tutun da kapak dizaynına kadar her yönden işlevsel olması minimal tasarımlarda öncelik olarak görülür.

Tıkla İncele: Küçük Mutfaklar İçin Mutfak Dolapları

Gömme dolaplar tercih ederken dikkat etmeniz gereken en büyük husus ise dolapların görünüşüdür. Yaşam alanlarınız ile uyumlu olmayan dolap kapakları görünüş itibari ile rahatsız edici olabilir. Gömme dolap almadan önce dikkat etmeniz gereken bir başka husus da dolapların iç dizaynıdır.

Modern Gömme Dolap Tasarımları

Modern yaşam alanları oluşturmak için işlevsel ve daha az yer kaplayan eşyalar tercih ediliyor. Eşyaların evlerde depolanması için kiler benzeri alanlar yapılsa da dolap ihtiyacı her zaman zaruri olmakta. Modern gömme dolaplar tam da bu noktada insanlar için tercih nedeni haline geliyor. Modern gömme dolap tasarımları ile şık, sade hatta desenli dolaplar bile yaptırabilirsiniz.

Tıkla İncele: Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Görüp görebileceğiniz en modern gömme dolap tasarımları iç yapısı ve kapak tasarımı ile karşınıza çıkar. Kapaklarda sadelik, açık renk ve modern kulplar ile gömme dolapların yaşam alanlarınız ile uyumlu, tarz bir görünüme sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken odanız için uygun renk ve tasarımları seçmek olacaktır.

Minimal Gömme Dolap Tasarımları

Minimal gömme dolap tasarımları sert hatlar ve açık renkler ile kendini göstermektedir. Mutfak dolaplarında, koridorda ya da yatak odasında görebileceğiniz gömme dolap minimal tarzda dekore edildiğinde çok sade ve akıcı bir görüntüye sahip oluyor.

Alandan tasarruf etmek amacı ile tavana kadar uzatılan bu dolapların üst kısımları genellikle eşya depolamak için tercih edilse de her yönden kullanıma uygundur. Minimal tarza sahip gömme dolap modelleri 2023 yılında en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer almaktadır. Modernliğin çizgilerini sert hatlarda ve zıt renklerde görebilirsiniz.

Açık renk dolapların duvar renkleri ile uyumu, dolap kulplarının tasarımı gibi birçok husus dolapların modellerinde çeşitliliğe neden olur. Birçok çeşit arasından kendi yaşam alanlarınız için uygun gömme dolap modeli bulabilirsiniz.

Özel Gömme Dolap Modelleri

Çocuk Odası Gömme Dolap Modelleri

Özellikle çocuk odası için son derece ideal olan gömme dolap modelleri sayesinde anne babalar odanın dağınıklığını en aza indirebiliyorlar. Gömme dolaplar, organizasyonda kolaylık sağlamakla beraber çocuk odası için alan işgal etmediğinden tercih sebebi olmaktadırlar. Aşağıda örneklerine yer verdiğimiz çocuk odası gömme dolap modelleri yeni trendlerden oluşan bazı dolaplardır.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 0 / 5. Verilen oy sayısı: 0

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir