Granit Mutfak Tezgahı Modelleri

4.7
(23)

Granit mutfak tezgahı pratik ve işlevsel tezgah çeşitlerinden bir tanesidir. Malzeme ve renk çeşitliliği fazla olan granitin mutfağa girmesiyle beraber mutfak dekorasyonu trendlerinin seyri değişmiştir. Granit mutfak tezgah modelleri mermer tezgahlarda yaptığınız her türlü yemek hazırlama ve diğer mutfak faaliyetleri için uygundur.

Standart ölçülerde bulabileceğiniz granit tezgahlar için önemli olan mutfağa uyumluluk olduğundan dolayı, granit tezgahın boyutları ile ilgili bir kural yoktur. Önemli olan rutininizi kolaylaştırması ve dekorasyona katkı sağlamasıdır. 

İncelemek İçin Tıklayın: Mutfak Tezgah Ölçüleri

Granit mutfak tezgahınızı yaptırırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise modelin rengidir. Granit tezgah renkleri, dolaplar ile kombinlenerek ortamı kusursuz görünüme getirmek için çok çeşitli model ve renk tonlarına sahiptir. 

Başlıklar

Granit Tezgah Modelleri

Granit tezgah modelleri özellikle granitin çeşitli model ve renklerde imal edilebilmesinden dolayı sürekli kendini yenilemektedir. Mutfak için granit tezgahlar, mutfağınızdaki mobilyaların boyutuna ve yerleşimine göre ölçülerek yapılmalıdır . 

Küçük bir alanınız varsa, lavabo ve yemek yapmak için yeterli ölçülere sahip bir tezgah seçilebilir. Ortamın dolaşımına müdahale etmediği durumlarda ekstra genişliklere sahip bir tezgah kurmak ideal olacaktır.

Eğer açık mutfak dekorasyonu düşünüyorsanız, odaları ayırmak için küçük bir granit mutfak tezgahı eklemek oldukça idealdir. Bu küçük tezgah parçası alan kazanmanın ve mutfağı yemek odasından ayırmanın bir yoludur. 

Granit Mutfak Tezgahı Renkleri

Granit mutfak tezgahı renkleri granitte bulunan renk ve doku yelpazesi geniş olduğundan dolayı çok çeşitlidir. Aşağıda, piyasada bulabileceğiniz granit renk çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

İncelemek İçin Tıklayın: Granit Tezgah Renkleri 2023

Parlak renkler:

 • Calacatta Granit
 • Gri granit
 • Beyaz granit siena
 • Grimsi beyaz granit

Koyu renkler:

 • Imperial kahve granit
 • Tütün Kahverengi Granit
 • Mutlak Siyah Granit
 • Çiçekli siyah granit
 • Siyah Gabriel granit
 • Yarı katı granit
 • Tütün granit
 • Yeşil granit Ubatuba

Siyah Granit Mutfak Tezgahı

Siyah granit mutfak tezgahı, modern projeler için en çok arananlardan renk çeşitlerinden biridir. Temizlemesi pratiktir ve leke bırakmaz.Fiyat olarak siyah granit mutfak tezgahı seçeceğiniz granit çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Siyah granit mutfak tezgahı beyaz, gri, renkli ahşap dolaplarla gayet güzel kombinler oluşturabilir.

Bej Granit Mutfak Tezgahı

Daha hafif seçenekleri tercih ediyorsanız, bej granit tezgah tercih edebilirsiniz. Siyah ve koyu tonlarda dolap stilleri ile kombinlenmesi kolay bir renktir. Soslar ve kahveler taşı lekeleyebileceğinden bu renk tonuna dikkat edin. Ne zaman yemek yaparsanız, tezgahı her zaman temiz ve parlak tutmak için sterilize etmeniz gerekebilir.

Kahverengi Granit Tezgah Modeli

Daha sofistike bir seçenek istiyorsanız, granit tezgah için kahverengi gibi daha koyu tonlar kullanabilirsiniz. Ancak, kahverengi tezgahın genellikle dekorasyonda klasik stili vurguladığını unutmayın. 

İncelemek İçin Tıklayın: Kahverengi Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kahverengi dekorasyon her ne kadar klasik bir stil olsa da doğru renk seçenekleri ile kombine edildiğinde modern çizgileri de hissettirebilir. Özellikle tezgah seçiminde kahverengi granit düşünüyorsanız renk uyumu konusunda profesyonel destek almanız gerekebilir.

İncelemek İçin Tıklayın: Kahverengi ile Uyumlu Renkler

Gri Granit Mutfak Tezgahı 

Gri granit mutfak tezgahı modern ve şık dekorasyonun tamamlayıcı tercihlerinden bir tanesi olabilir. Küçük mutfaklar için beyaz, gri ve açık renklerde dolapları seçerek tezgahı ortama daha uyumlu hale getirebilirsiniz. Ayrıca gri rengi mermerin ve granitin doğal rengine en yakın renk olduğu için ortama da bu doğallığı yansıtacaktır.

Granit Mutfak Tezgahı Örnekleri

Aşağıda paylaşacağımız granit mutfak tezgahı örnekleri eğer düşünüyorsanız tezgah değişimi için size fikir verebilir. Genellikle modern çizgilerin hakim olduğu galerimizde klasik örneklerde granit mutfak tezgah çeşitleri de bulabilirsiniz. +20 örneğin yer aldığı granit tezgah çeşitleri yeni modeller çıktıkça güncellenecektir.

Granit Mutfak Tezgahı Örnek Video

İzleyeceğiniz videoda granit mutfak tezgahı hakkında bilgiler ve uygulama örneklerini inceleyebilirsiniz.

YouTube video

Granit Mutfak Tezgahı Fiyatları

Granit mutfak tezgahı fiyatları granitin çeşidi, rengi ve ebatlarına göre değişebilmektedir. Kendi içerisinde kalınlık, ebat, malzeme kalitesi ve kesimi gibi çeşitlerine göre granit tezgah fiyatları listelenmektedir. Metrekaresine göre fiyatları belirtilen tezgahların satın alma işleminden önce gerekli ölçümler yapılmalı gerekirse dekorasyon uzmanı tarafından incelemeler gerekebilmektedir.

Tezgahın konulacağı alanın ve alt kısım dolapların sağlamlığı, ölçüler ve diğer bazı detaylar oldukça önemlidir.

2023 granit mutfak tezgahı fiyatları 700 TL’den başlamaktadır.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.7 / 5. Verilen oy sayısı: 23

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir