Granit Tezgah Renkleri ve Fiyatları 2023

4.7
(1200)

Mutfak dekorasyonu söz konusu olduğunda granit tezgah renkleri ve modelleri ile seçimi son derece hassasiyet gerektiren bir parçadır. Uzun bir kullanım süresinden sonra dahi leke ve yıpranma göstermemesi için genellikle koyu tonlar daha fazla tercih ediliyor. Peki gelişen teknoloji ile beraber malzeme yapısını günden güne iyileştiren granit tezgah modelleri arasında sadece renkleri ile değerlendirmek doğru mu?

İncelemek İçin Tıklayın: Granit Tezgah Modelleri 2023

Başlıklar

Granit Tezgah Renkleri

Mutfağı dekore etmek her zaman kolay bir iş değildir ve lavabo ile tezgah genellikle en çok düşündüren kısımlardır. Hangi malzeme seçilir? Mutfağımı güzelleştirmek için ideal granit tezgah renkleri nedir? Açık tonlarla dekorasyon doğru bir seçim mi yoksa çok mu kirlenir?

“Bugün piyasada, bir tezgah veya mutfak lavabosu seçmek için çok çeşitli malzemelere sahibiz. En popüler ve en iyi maliyet avantajına sahip olan granit tezgah olmakla beraber, direnç ve dayanıklılığı garanti eden Kuvars, Mika ve Feldspat kaya oluşumudur. ”

Mutfak Dekorasyonu Uzmanı

Direnç ve dayanıklılık gerektiren ortamlar için ideal olan granit, pratikliğinin yanı sıra, mimarlara göre piyasadaki en iyi maliyet/performans ürünlerinden bir tanesidir. Mimarlar, granitin lavabo tezgahlarına, masa üstlerine, döşemelere, pervazlara, pencere pervazlarına, merdivenlere, nişlere ve diğer yüzeylere uygulanabileceğini ekliyor. Granit tezgah seçimi zor gibi gözüksede renk ve modellerin çeşitliliği karara varılmasını kolaylaştırmaktadır.

Mimarlar, granit renkleri en çok kullanılan renklerin koyu tonlar (Siyah, kahverengi, koyu gri gibi) ve ayrıca daha açık tonlar (beyaz, krem ve kırık beyaz tezgah) olduğunu açıklıyor. Aşağıda, bu granit türlerinin her biri hakkında biraz daha bilgi sahibi olabilirsiniz.

Siyah Granit Tezgahı

Siyah granit mermer tezgah rengi genellikle bej, açık ve koyu ahşap tonları gibi diğer mutfak parçaları ile kombine edilebilir. Beyazın yanında kullanıldığında, mutfakta klasik ve zarif bir kompozisyon oluşturur.Homojen renkler büyüler ve farklı dekor sahalarına kapı aralarlar. Örneğin tezgahlar siyah-beyaz ise daha geleneksel bir mutfak veya aynı zamanda modern bir tezgah dekorasyonu mümkündür.

Siyah Galaksi Granit Mermer Tezgah

Siyah galaksi granit mermer modelleri son derece modern ve parlak görünümleri nedeniyle çimston tezgah olarak bilinen seçeneklere son derece yakındır. Fiyat olarak hemen hemen birbirlerine yakın olsalarda bazı mutfak severler için galaksi mermerit tezgahlar göz alıcılığını hala korumaktadır.

Kahverengi Granit Mutfak Tezgahı

Kahverengi, özellikle mutfak dekorasyonu söz konusu olduğunda dekoru yumuşatan, incelik ve statü ifade eden bir renktir. Kahve rengi mutfak tezgahı koyu renk ahşap ve metal parçalarla çok iyi uyum sağlar. Retro veya rustik mutfak dekorasyonu düşünenler için kahverengi granit mermer tamamlayıcı bir parça olacaktır.

İncelemek İçin Tıklayın: Kahverengi Mutfak Dolabı Dekorasyon

Beyaz Granit Tezgah

Beyaz çok yönlü bir renk olup çeşitli mobilya ve kaplama renkleri ile rahat kombinlenir. “Hafif” bir mutfak isteyenler için harika bir seçenektir. Ama temizlik bakımının iki katına çıktığını bilmekte fayda var çünkü bu tip açık renkli granitler koyu tonlardakilere göre daha kolay lekeleniyor.

Kırık beyaz granit tezgahlar yahut kutup beyazı gibi tezgahlar sade arka plana sahip olmasına rağmen, taş boyunca görünen aralıklı siyah noktalara sahiptir. Bu granit türü, tezgahı veya zemini güzelleştirir ve projelerde temiz, minimalist bir etki sağlar. Bu durumda temizliğe özen gösterilmesinin de harika olduğunu hatırlamakta fayda var!

Beyaz Simli Tezgah

Beyaz simli tezgah granitin kendi yapısından dolayı en çok satılan ve fiyat olarak uygun bulunan tezgahlar arasındadır. Granit tezgah beyaz olarak ön plana çıkar ve genellikle projelerin bir çoğunda tercih edilir. Beyaz simli granit mutfak tezgahı mermerin doğal rengi olduğundan dolayı hemen her mermercide rahatlıkla bulunabilmektedir. Bununla beraber ağırlığı ve mutfağa kattığı dekoratif şıklıktan dolayı favoritesi hala yükseklerdedir.

Beyaz Simli Granit Tezgah Fiyatları

Beyaz simli granit tezgah fiyatları piyasada bulabileceğiniz en uygun fiyatlardandır. 2021 yılında metresi 500 TL ortalama fiyattan başlayıp binlerce TL’lere kadar bulunan granit beyaz simli tezgahlar, 2023 itibariyle farklı fiyatlara sipariş verilebilmektedir.

Gri Granit Tezgah

Gri granit mermer tezgah beyazdan sonra 2.sırada en çok tercih edilen mutfak tezgahları arasında gelmektedir. Siyaha göre daha kolay dekoresi ve modern görünümü nedeniyle yıllardır bir çok mutfakta gri granit tezgah bulunmaktadır. Nötr ve mütevazı bir görünüme sahip klasik bir mutfak isteyenler için iyi bir seçim.

Bej Granit Tezgah Modelleri

Bej rengi hemen bir çok alanda özellikle kadınların vazgeçemediği ender renklerin arasında gelmektedir. Bej granit tezgahları son derece yumuşak ve çekici bir görünümle birlikte mutfağın tamamına bu enerjisini yansıtabiliyor.

Diğer Tezgah Üstü Granit Renkleri

Parlak renkler:

 • Calacatta Granit
 • Gri granit
 • Beyaz granit siena
 • Grimsi beyaz granit

Koyu renkler:

 • Imperial kahve granit
 • Tütün Kahverengi Granit
 • Mutlak Siyah Granit
 • Çiçekli siyah granit
 • Siyah Gabriel granit
 • Yarı katı granit
 • Tütün granit
 • Yeşil granit Ubatuba

Granit Tezgah Renkleri Renk Kartelası

Aşağıda eklediğimiz granit tezgah renk kartelası genellikle en çok tercih edilen granit modelleri ve renklerini içermektedir. Aradığınız rengi buradan kararlaştırarak hizmet alacağınız mermer atölyesine gösterirseniz siza yardımcı olacaklardır.

Granit Tezgah Renkleri Arasında Seçim Yapmanız İçin 5 İpucu

1. Temizliği düşünün: Alessandra ve Philippe, özellikle hafif granitler söz konusu olduğunda, birkaç patolojik sorundan birinin, orta vadede lekelenme ve kirli olma eğiliminde olmaları olduğuna dikkat çekiyor. “Çoğu durumda, doğal bir ürün olduğu ve zaman zaman bakımın malzemenin estetiğini sağladığı için durum tersine çevrilebilir (cilalama, su yalıtım maddelerinin uygulanması, çatlakları kapatmak için akrilik macun vb.). Bu granitler için genellikle banyo, lavabo gibi ortamları tercih ediyoruz çünkü mekanı daha hafif ve temiz hale getiriyorlar” diye yorum yapıyorlar.

2. Mutfağınız için koyu renklerin avantajlarını bir düşünün: Tabii ki kişisel zevkinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Mutfağınızda daha kolay kirleneceğini bilmenize rağmen hafif granit kullanmak istiyorsanız, sorun değil. Ancak koyu renkli granitlerin aynı sorundan muzdarip olmadığını, harika seçenekler olduğunu hatırlamakta fayda var.
Alessandra ve Philippe, “Koyu rengin dekorasyonda bir joker olmasına ek olarak, her türlü ortamla birleştiğinde uzun süre içinde bile lekelenmiş ve yıpranmış görünmüyor” diyor. Bu yüzden mutfaklarda ve sıcak, yağlı malzemelerin kullanıldığı mekanlarda en çok kullanılanlar, ortamın daha modern ve pratik görünmesini sağlamanın yanı sıra, diye ekliyorlar.

3. Aşırıya kaçmayın: Mimarlar, özellikle karanlıksa graniti kötüye kullanmamak için önemli bir özenin altını çiziyor. Lavaboda ve yerde siyah granit bulunan bir mutfak ağır olabilir ve zamanla yorgunluğa neden olabilir” diye açıklıyorlar.

4. Güvenliği düşünün: “Su olabilecek yerlerde zemin için bu taşları seçerken de dikkatli olun… Çünkü kaygan olma riski yüksektir”, Alessandra ve Philippe’i uyarın.

5. Evden numune alın: Granit seçerken mermer dükkanlarını ziyaret edin ve mümkünse ilginizi çeken malzemelerden numune isteyin. Böylece onu evinize götürebilir ve mevcut mobilya ve kaplamalarla karşılaştırabilir, hatta bir yapı malzemeleri mağazasına gidip kullanmayı düşündüğünüz fayans ve dekoratif şeritlerle karşılaştırabilirsiniz. Sonuçta, yan yana gözlemleyerek, kombinasyonun uyumunu ve güzelliğini algılamak daha kolay.

Granit Tezgah Renkleri Hakkında Sorular

İçeriğimizin bu bölümü 2023 Haziran itibariyle güncellenmiştir.

mutfakdekorasyonu.net

Granit tezgah renkleri son yıllarda daha fazla çeşitlenerek hemen her tarzda mutfak için daha uyumlu hale getirilmiştir. Normalde bir kaya çeşidi olan granit doğal yapısı bozulmayacak basit işlemlerden geçirilerek farklı renklerde piyasaya sürülebilmektedir. İşte granit renkleri hakkında aklınıza takılabilecek bazı sorular:

Doğal Granit Tezgah Renkleri Nelerdir?

Doğal granit renkleri oldukça fazla olup desen ve pul yoğunluğuna göre de isimlendirilmektedir. Aşağıdaki görselde doğal granit renkleri hakkında bilgi edinebilirsiniz:

Granit Renkleri
Granit Mermer Renkleri , Granit Rengi

Granit Ne Renk Olur?

Granit doğal ve yer altından çıkan bir kaya olduğu için bir çok farklı renkte olabilir. En çok çıkan granit rengi siyah noktalı beyaz granittir. Fakat renklerin ton farkından dolayı çoğu granit birbirini tutmayabilir. Yeşil, kırmızı, siyah ve hatta mor granit renklerine bile rastlamak mümkündür.

Beyaz Granit Tezgah Daha mı Kullanışlıdır?

Granit tezgah çeşitlerinin renklerine göre herhangi bir kullanım avantajı yahut olumsuz yanı yoktur. Beyaz en çok çıkarılan renklerden biri olduğu için fiyatı daha uygun olabilmektedir.

Daha fazla görsel için aşağıdaki pinterest hesabını inceleyebilirsiniz.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.7 / 5. Verilen oy sayısı: 1200

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir