Kahverengi Mutfak Dolabı Dekorasyon

4.7
(21)

Kahverengi mutfak dolabı dekorasyon yaparken sıkça kullanılan unsurlardan biridir. Renk seçiminin dekorasyon için ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Özellikle belli dekorasyon tarzlarının kendine has renkleri vardır. Bu durumu ufak bir örnek ile açıklamak gerekirse minimal tasarımların beyaz rengine ne kadar düşkün olduğunu düşünebilirsiniz.

İncelemek İçin Tıklayın: Gömme Dolap Modelleri

Başlıklar

Kahverengi Mutfak Dolabı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kahverengi mutfak dolabı dekorasyonu yapılırken bütün mutfağın uyum içerisinde olacağı renkler seçilmesi gerekir. Kahverengi ile en çok yakıştırılan renkler ise metal ve krem renkleridir. Metalik renklerin yanında açık bir renk ile kahverengi mutfak dekorasyonunda sıkça kullanıldığı da bilinir.

Krem kahverengi mutfak dolapları ile mutfağınıza çok daha ağır ve şık bir hava katabilirsiniz. Krem ve kahverengi tonlarında olan mutfak dolaplarınızı inox rengi elektronik eşyalar ile tamamlayabilirsiniz.

Kahverengi Mutfak Dolap Modelleri

Kahverengi mutfak dolap modelleri daha çok rengin tonlarına göre ortaya çıkmaktadır. Mutfak dolabı modelleri arasında tercih yaparken hangi tonlarda kahverenginin tercih edildiğine dikkat etmeniz önerilir.

Kahverengi mutfak dolap seçimi ile dolapların kulplarının renginin uyumlu olması gerekir. Bunun yanı sıra tezgahın rengi, sandalyelerin rengi ve daha birçok uyumlu olması gereken nesne bulunmaktadır. Kahverengi mutfak dolabı modelleri ile uyumlu olması gereken eşyalar aşağıdaki gibidir;

  • Mutfak tezgahı,
  • Avize,
  • Sandalye renkleri,
  • Dolap kulpları,
  • Dekorasyon öğeleri.

Uyumlu ve iç açıcı bir mutfak dekorasyonu oluşturmak için renklerin uyumlu olması çok önemlidir. Mutlaka açık ve koyu rengi birleştirmeniz gerekmez. Kahverengi ile uyumlu olan mor tonlarını da kullanabilirsiniz. Kahverengi mutfak dolabı dekorasyon yaparken önceliğiniz mutfağınızın ferah ve ışık alan bir yapısı olmasıdır.

Kahverengi Mutfak Dolapları Hangi Renkler ile Kombinlenir?

Kahverengi mutfak dolapları ile diğer eşyaların renkleri arasında bir kombin oluşturmak istenirse bazı renkler öne çıkmalıdır. Özellikle mutfak gibi sürekli kullandığımız alanların renk uyumuna sahip olması gerekir. Peki kahverengi mutfak dolabı hangi renkler ile kombinlenir?

Mutfak dolabı kahverengi olduğunda yanına en çok krem rengi yakıştırılır. Ancak bu renk uyumu her zaman doğru kombinlenemez. Kahverenginin tonları bu noktada büyük önem taşır. Farklı ve hoş bir mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız sütlü kahve mutfak dolapları tercih edebilirsiniz.

Sütlü Kahve Mutfak Dolabı Dekorasyonu

Sütlü kahve mutfak dolapları ile uyumlu renklerden biri de mor tonlarıdır. Koyu mor tonları sandalyeler ve yemek masası ile açık sütlü kahve mutfak dolapları oldukça uyumlu olabilmektedir. Bu uyumu yakalamaya çalışırken duvarlarınızın bir kısmında daha canlı bir mor kullanabilirsiniz. Mutfağınız ışık alıyorsa mor ve kahve kombinini mutlaka denemeniz önerilir.

İncelemek İçin Tıklayın: Küçük Mutfaklar İçin Mutfak Dolabı Modelleri

Sütlü kahve mutfak dolabı ile uyumlu olan bir başka renk de beyaz ve krem tonlarıdır. Parlak kahverengi mutfak dolapları ile de oldukça uyumlu olan bu renkler mutfağınızı daha aydınlık bir görünüme kavuşturabilir.

İncelemek İçin Tıklayın : Ahşap Görünümlü Mutfak Dolapları

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.7 / 5. Verilen oy sayısı: 21

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir