Kare Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

5
(1)

Kare mutfak dekorasyonu örnekleri, mutfaklarını farklı ve tarzlarına uygun bir şekilde dekore etmek isteyen birçokları tarafından araştırılmaktadır. Mutfaklar gün içerisinde en çok vakit geçirilen alanlardan biridir. Yaşam alanlarında mutfak dekorasyonu yapılırken tercih edebileceğiniz onlarca tasarım mevcut.

Mutfağın şekli dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Genellikle Amerikan mutfak olmadığı sürece dikdörtgen ya da kare şeklinde mutfaklar görülür. Kare mutfaklar ise dekore edilmesi çok daha kolay ve eğlenceli olan yerlerdir. Yazımızın devamında bulunan kare mutfak dekorasyonu örnekleri ile kendi mutfağınızı kendiniz dekore edebilirsiniz. 

Başlıklar

Mutfağınızı Nasıl Kullanmak İstediğinize Karar Verin

Mutfak dekorasyonu örnekleri incelenmeden önce mutfağın nasıl kullanılmak istediğine karar verilmelidir. İşlevsel ve şık bir mutfak tasarlamak istiyorsanız öncelikli olarak mutfağınızın yeterli güneş ışığı alabileceği bir dekorasyon yapmaya özen gösterin. Mutfaklar gün içerisinde fazlaca vakit geçirilen alanlar olduğundan kasvetli ve kapalı bir ortam olsun istemezsiniz. Mutfak dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar ise aşağıdaki gibidir;

  • Mutfağın büyüklüğüne uygun bir dekorasyon tercih edin.
  • Mutfağın pencerelerini kapatmadan dekore etmeye özen gösterin.
  • Mutfak dekorasyonu yaparken önceliğinizi şıklık ve işlevselliği aynı anda yakalamaya verin.
  • Fonksiyonel dolaplar tercih edin.

Küçük Kare Mutfaklar için Dekorasyon Nasıl Yapılmalıdır?

Kare mutfak dekorasyon örnekleri araştırılırken mutfağın büyüklüğü ön planda tutulmalıdır. Küçük ve kare şeklinde bir mutfağa sahipseniz dekorasyon sonrası kasvetli bir ortam oluşmamasına dikkat edin. İşte küçük kare mutfaklar için dekorasyon örnekleri;

  • Kare ve küçük mutfakları dekore ederken tüm duvarları dolaplar ile donatmayın. Bu alanın daha küçük görünmesine neden olacaktır. Duvarlardan birini boş bırakarak mutfağı daha ferah gösterebilirsiniz.
  • Fazla iddialı perdelerden uzak durun. Stor perde ya da jaluzi perde seçimi kare ve küçük mutfaklar için oldukça hoş görünecektir.
  • Mutfak kapısını dışarı doğru açılacak şekilde monte edin. Kapının içeri doğru açılması alanınızın daralmasına neden olacaktır.
  • Amerikan kare mutfak dekorasyon yapılacaksa mutfak ile oda arasındaki boşluğa zarif bir masa ekleyebilirsiniz. Masanın uzun ve ince olması alana şıklık katacaktır.

İncelemek İçin Tıklayın: Minimalist Mutfak Örnekleri

Küçük Kare Mutfak Dekorasyon ile Nasıl Daha Büyük Gösterilir?

Küçük kare mutfak dekorasyon fikirleri uygulanırken alanın küçüklüğü her zaman gözden kaçırılan detaylardan biri olmaktadır. Kare mutfak dekorasyonu yaparken mutfağınıza derinlik katacak öğeleri tercih edin.

Mutfağınıza derinlik katarak daha geniş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bunun için doğru ışıklandırma oldukça önem taşıyor. Dolapların üzerlerinde bulunan ya da yerde konumlandırılmış olan aydınlatmalar ile ufak illüzyonlar yapabilirsiniz. Mutfakların daha geniş ve ferah görünmesi gün içinde mutfakta vakit geçirirken daha mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Küçük kare mutfak dekorasyonu yaparken aynaları doğru konumlandırarak mutfağınızı daha geniş gösterebilirsiniz. Kare mutfak dekorasyonu örnekleri ve önerileri üzerinden kendi mutfağınızı dekore edebilirsiniz.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 5 / 5. Verilen oy sayısı: 1

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir