Kulpsuz Mutfak Dolabı

5
(1)

Kulpsuz mutfak dolabı, daha temiz ve minimalist bir dekor arayanların son yıllarda ilgisini çeken trendlerin başında gelmektedir. Özellikle mutfak için İlk başta kulpsuz dolap kapakları fikri, mobilyanın rahatlığı ve işlevselliği konusunda şüphelere neden olabilir, ancak şu anda bu tür mobilyaların üretim teknikleri tüm kaygılarınıza son verecek kadar gelişmiş durumda.

Kulpsuz kapak sistemleri ister elektriksel ister mekanik teknolojide olsun, kapıların açılması sadece bir dokunuşla gerçekleşmektedir. Kulpsuz sistemlerin geliştirilmesindeki amaç ise mutfak dolabı modelleri trendlerini klasik çizgilerden kurtararak modern çizgilere kavuşturmaktır.

Resimlerde de inceleyeceğiniz üzere kulpsuz mutfak dolabı, ortama hafiflik kazandırmakla beraber organizasyonu kolaylaştırmaktadır.

Düz çizgiler, hassas kenarlar ve deliksiz mobilyalar, ortamı daha modern ve sofistike hale getirmektedir.

Başlıklar

Kulpsuz Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dekorasyonu minimalizm çizgilerini gün geçtikçe artırmaktadır. Bunu elbette talep/arz neticesinde gelişen bir trend olarak yorumlayabiliriz. Kulpsuz mutfak dolabı modelleri özellikle akrilik dolap modelleri şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu sistemler pratikliği ve şıklığı yansıtan büyüleyici hatlarıyla modern mutfak dekorasyonları için vazgeçilmez olma yolunda ilerliyor.

 Minimalist tarz, dekorasyonda dengeyi destekler ve küçük ortamlar için idealdir. Küçük ortamların dezavantajını organizasyon ve akıllı alan kullanımı teknikleri sayesinde avantaja dönüştürmektedir. Kendinden kulplu mutfak dolabı modelleri minimalizm tarzı baz alınarak geliştirilen tasarımların vazgeçilmez parçası olmayı başarmıştır. 

Kulpsuz Mutfak Modelleri

Kulpsuz Kapak Sistemleri ile donatılan kulpsuz mutfak modelleri özellikle iç mimarlarına baştan not ettirilen isteklerden biri olmuştur. Büyüleyici görünümleri ile mutfağı pürüzsüz bir hale getiren kulpsuz dolaplar, önümüzdeki yılların mutfak trendlerinin de olmazsa olmaz detaylar arasına girmeyi başaracaklar!

Kulpsuz Dolap Kapağı Modelleri (2023 Yeni Örnekler)

Bu kısım 2023 Haziran itibariyle güncellenerek yeni model örnekleri eklenmiştir.

Kulpsuz Mutfak Dolap Kapakları Kullanışlı Mı?

Avantajlar bazen estetiğin ötesine geçebilmektedir. Fakat kulpsuz mutfak dolapları hem estetiği hem de avantajları ile “kullanışlı mı?” sorusuna net cevap verebilmektedir: Evet, çok kullanışlı!

Her şeyden önce temizlik çok daha kolay ve pratiktir. Klasik dolap modelleri, temizlik aşamasında kulplarının oluşturduğu zorluklarla bayanlar tarafından zaten eleştiriliyordu. Fakat kulpsuz kapak profilleri sistemlerinin gelişmesiyle birlikte kulpsuz mutfak dolapları özellikle temizlik aşamasında meydana gelen tüm zorluğu ortadan kaldırmıştır. 

“Yüzeyi temiz, nemli bir bezle silin ve temizliği bitirin!”

Mutfak Dolabı Kulpsuz Olarak Dekorasyona Uygun mudur?

Mutfak tasarımcılarının sıklıkla tercih ettiği mutfak dolabı modelleri, özellikle son 8 yıldır kulpsuz olarak dekorasyona yansıtılmaktadır. Bunun sebebi klasik kulpların her ne kadar modern çizgilere sahip olsalar bile genel görünümde “küçük çıkıntılar” olarak göze batıyor olmasıdır.

Bu sebeple kulpsuz mutfak dolabı modelleri için hemen her türlü dekorasyona uyum sağlayabilen dahice modellerdir diyebiliriz.

İncelemek İçin Tıklayın: Gömme Dolap Modelleri 2023

Kulpsuz Dolap Kapakları mı?

Kulpsuz dolap kapakları, çekmece ve kapıların kulp kullanılmadan tek bir dokunuşla açılmasını sağlayan bir özellik olan Push Open” olarak bilinen teknolojik bir tasarım ürünüdür. Sistem, delikler, kesikler veya kabartmalar olmaksızın tamamen saf bir görünüm yakalayabilme avantajı sunmaktadır. 

Mutfakta Pratiklik İçin İdeal Seçim!

Giderek küçülen evlerle birlikte mutfağın evin diğer odaları ile iç içe bulunabildiği “açık alan tasarımı mutfaklar” gitgide yaygınlaşmaktadır. Bu anlamda kulpsuz dolap kapakları, farklı ortamlarda iç içe bulunan mutfak için dekorasyonun uyumlu bütünleşmesini kolaylaştıran harika bir alternatiftir.

Sadece mutfak için değil, kulpsuz kapak sistemli mobilyalar banyolarda, ofislerde ve minimalizmin zarafetini uygulamak istediğiniz her yerde oldukça kullanışlı ve estetiktir. 

Beyaz Kulpsuz Mutfak Dolapları

Beyaz her tarza uyum sağlayabilen doğal renklerin başında gelmektedir. Mutfak dekorasyonu için de sıklıkla kullanılan beyaz, kulpsuz mutfak dolapları serisinin başından itibaren vazgeçilmez renklerinden biri olmuştur.

Bir çok renkle uyumlu kombinasyonlar sağlayabilen beyaz, mutfakta özellikle dolaplarda, perdelerde veya duvar kağıtlarında karşımıza çıkmaktadır.

Akrilik Kulpsuz Mutfak Dolapları

Akrilik kulpsuz mutfak dolapları , ekonomik çözümler sunması yönüyle sıklıkla karşılaştığımız tasarımlardır. Parlak akrilik dolap yüzeylerinde kulp çıkıntılarını saklayarak görünümü bütünleştirebilen kulpsuz dolaplar kataloglarda sıklıkla karşılaştığınız modellerin başına gelmektedir.

Fakat yine de seçiminizi sadece tasarım ve şıklıktan değil aynı zamanda malzeme kalitesi ve kusursuz işçilikten yana yapmayı ihmal etmeyin. Çünkü kolay bozulabilen mekanik sistemi olan bu dolaplar tadilat aşamasında da sizi masrafa uğratabilir.

İncelemek İçin Tıklayın: Akrilik Mutfak Dolabı

Kulpsuz Mutfak Dolabı Fiyatları

Kulpsuz mutfak dolabı fiyatları diğer dolap modelleri ile aynı oranda seyretmektedir. Arada bulunan cüzi miktarda ki farklar ise dolabın iç mekanizmasında kullanılan menteşe ve sistemlerden kaynaklanmaktadır.

Bu bağlamda kulpsuz mutfak dolabı fiyatları için metresinin 700 TL’den başladığını söylememiz mümkündür.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 5 / 5. Verilen oy sayısı: 1

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir