L Şeklinde Mutfak Modelleri

0
(0)

L şeklinde mutfak modelleri ergonomik kullanımı kolaylaştıran, dekoratif avantajlarıyla ön plana çıkan, pratik mutfak modelleridir. Alanın verimli bir şekilde değerlendirilmesi düşüncesiyle tasarlanan L tipi mutfaklar, modern mutfak dekorasyonunun popüler mutfak şekillerinden bir tanesidir. Genellikle yeni yapılarda mutfaklar L şeklinde tasarlanıp, açık mutfak dekorasyonu oluşturulabilmektedir.

L şeklinde mutfak modelleri hemen her ev yapısı için uygulanabilen ve adından da anlaşıldığı gibi şekil itibariyle L harfini anımsatan mutfak tasarımlarıdır.Mutfak evin en önemli bölümlerinden biridir ve bu nedenle pratik, keyifli ve davetkar bir alan olarak tasarlanmalıdır. Evin genel yapısına bağlı olarak mutfaklar da farklı şekillere ve tasarımlara sahip olabilir. 

Başlıklar

L Mutfak Modelleri

L Mutfak Modelleri mevcut alanın verimli bir şekilde kullanılmasına izin verirken, mutfağın pratik bir şekilde düzenlenmesini de mümkün kılar. Mutfakta vakit geçiren kişinin kolay dolaşımına ve bir mutfağın materyallerinin homojen dağılımına yardımcı olur. Mutfak dekorasyonu L Tipi mutfaklarda gayet başarılı optimizasyonlarla karşımıza çıkabilmektedir.

Örneğin L şeklinde bir mutfak buzdolabının veya ankastre ocağın L tasarımının kısa bölümüne yerleştirilmesiyle uzun düz tezgahlarda karşılaşılan sıkışık görüntüyü dağıtabilmektedir .Ayrıca mutfak idealize edildiğinden ve mutfağın bölünmesi için özel olarak tasarlandığından bir masa veya tezgah için kolaylıkla alan oluşturabilmektedir.

Bu nedenle L tipi mutfak modelleri alan kullanımının önemli bir faktör olduğu küçük ve orta ölçekli mutfaklar için özellikle avantajlıdır. Örneğin mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon düşünenler için L tipi mutfağın ergonomik tasarımından istifade edilebilir.

L Mutfak Modelleri Fiyatları

L mutfak modelleri fiyatları sıfırdan yapılan tasarımlarda fiyata ekstra bir maliyet getirmemektedir. Kullanılan malzeme kalitesi ve ekstra detaylara göre L şeklinde mutfak fiyatları ortalama 5-6 bin TL’yi bulabilmektedir. Maliyet içerisinde mutfak tezgahı, tezgah altı dolaplar ve tezgah üstü dolaplar metrekare cinsinden hesaplanmaktadır.

Mevcut mutfak tasarımınızı değiştirmek için bir restorasyon düşünürseniz dekorasyon/yapı şirketleri ile irtibata geçerek yerinde keşif talep edebilirsiniz. Günümüzde mutfağınızın tasarımını baştan aşağı değiştirmek adına bir çok şirketin kampanyaları bulunmaktadır. Bu kampanyaları takip ederek hayalinizde ki L mutfak dekorasyonu için paket çalışmalardan yararlanabilirsiniz.

Küçük L Mutfak Modelleri

Küçük mutfak dekorasyonu mutfakta alan sıkıntısı çeken hemen her ev sahibinin araştırdığı önemli konulardan bir tanesidir. Mevcut alanı en verimli şekilde kullanmak için kusursuz bir dekorasyon gerekmektedir. Bunun için yardımcı materyaller, organizerler etkin bir şekilde kullanılmalıdır. Küçük L mutfak modelleri ile alanın verimli kullanımı en üst seviyelerde mümkün olabilmektedir.

İnceleyeceğiniz L tipi küçük mutfak modelleri size dikkat etmeniz gereken noktalar konusunda fikir verebilir. Günümüzde alanın dikey kullanımına yönelik geliştirilen tasarım ögeleri mutfakta aktif bir şekilde uygulandığından dolayı, uygun seçimle sizde fazladan alan oluşturabilirsiniz.

İncelemek İçin Tıklayın: Küçük Mutfaklar İçin Mutfak Dolapları

L Köşe Mutfak Dolapları

L köşe mutfak dolapları, özel olarak L tipi mutfaklar için tasarlanmış olan ve köşe kısmının iki taraftan da aktif kullanımını sağlayan mutfak dolaplarıdır. Genellikle üçgen yapıda tasarlanan L köşe dolaplar, çekmece olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolap menteşe sistemlerinde L köşeler için eğimli açıyla açılma gibi farklı çözümlerde mevcuttur.

İncelemek İçin Tıklayın: Gömme Dolap Modelleri

Facebook Sayfamızı Takip Etmek İster misiniz? Mutfak Dekoru

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 0 / 5. Verilen oy sayısı: 0

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir