Mutfak Asma Tavan Modelleri

4.4
(23)

Mutfak asma tavan modelleri, mutfakları daha modern ve şık bir görünüme kavuşturmak için tercih edilen dekorasyon çeşitlerinden biridir. Tavanlar ilk bakışta dikkatleri çekmez. Ancak uzun vadede hoş bir tavanın mutfağınızın görüntüsünü ne kadar etkilediğini fark edebilirsiniz.

Mutfak asma tavan çeşitleri ise daha çok mutfağın tarzına ve dekoruna bağlı olarak seçilen modellerdir. 2023 mutfak asma tavan modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de alçıpan asma tavanlardır. Mutfak asma tavan modelleri nelerdir sorusunun cevaplarını yazımızda aradık.

Mutfak tavan modelleri, ev dekorasyonunda oldukça etkili olan modellerdir. Küçük hareketler ile kolaylıkla büyük değişimin yaratabilmekte olan mutfak tavan modelleri yapılırken istenilen tarzın yakalanması da önemlidir. Mutfak tavan modelleri pek çok çeşide sahiptir. Bu sayede insanlar, istedikleri modeli bulmakta herhangi bir sorun yaşamazlar. Peki mutfak asma tavan modelleri nelerdir?

İncelemek İçin Tıklayın: Mutfak Alçıpan Modelleri

Başlıklar

Mutfak Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

Mutfak asma tavan çeşitleri, asma tavan tercih etmeden önce mutlaka incelemeniz gereken seçeneklerdir. Asma tavanlar yaşam alanlarını çok daha şık ve modern bir görünüme kavuşturabilmektedir.

Mutfak asma tavan örnekleri incelenirken nasıl bir mutfağa sahip olmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Mutfağın dekorasyonu, genel görünüşüne uygun bir asma tavan yaptırmak gerekir. Asma tavanı talebe bağlı olarak desenli yaptırabilir ya da düz minimal bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Asma tavanların en kullanışlı yanlarından biri de led mutfak aydınlatmaları için harika birer gizleyici olmalarıdır. Mutfak asma tavan modeli seçerken içe doğru ya da dışa doğru genişleyen asma tavanlar tercih edebilirsiniz. Mutfak için asma tavan çeşitleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Amerikan mutfak asma tavan modeli,
 • Modern mutfak asma tavan modeli,
 • Minimal mutfak asma tavan modeli,
 • Yükseltilmiş tavan modelleri,
 • Alçaltılmış tavan modelleri,
 • Alçıpan asma tavan modelleri.
 • Taşyünü asma tavan
 • Karolam asma tavan
 • Vektörel asma tavan
 • Metal asma tavan
 • Akustik asma tavan
 • Alçıpan asma tavan
 • Alüminyum asma tavan

Mutfak asma tavan modelleri sayesinde pek çok kişi kendine özgü olan mutfak asma tavan modelini kolay bir şekilde bulabiliyor. Farklı ihtiyaçlara göre değişik şekillerde oluşturulmakta olan mutfak asma tavan modelleri, evde birçok amaç doğrultusunda kullanılabilir.

Asma tavanlar ısı ve ses yalıtımı, estetik görünüm, tavanda bulunmakta olan deformeleri gidermek, biçimsiz duvar tadilatları o gizlemek için kullanılır.

İncelemek İçin Tıklayın: Ada Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak Gergi Tavan Modelleri

Mutfak gergi tavan modelleri, son zamanlarda moda olan ve özellikle yeni yapılan evlerde sıklıkla tercih edilmekte olan bir tavan modelidir. Gergi tavan yapılırken seçilmekte olan desen sayesinde evlere farklı bir hava katılıyor. Özellikle mutfak ve koridorda kullanılmakta olan gergi tavanlar, evin çok daha şık ve özel görünmesini sağlıyor.


Mutfak Havuz Tavan Modelleri

Mutfak havuz asma tavan modelleri, evlerin çok daha modern görünmesini sağlayan tavan modelleridir. Diğer asma tavanlara göre çok daha fazla tercih edilmekte olan havuz tavan modelleri, mutfak için ayrı bir hava oluşturuyor olsa da genellikle salonda ve kısa koridorlarda kullanılıyor. Oldukça şık olan havuz tavan modelleri arasından istediğiniz birini seçerek evinizi diğer evlerden daha modern gösterebilirsiniz.

 Mutfak Tavan Dekorları

Mutfak tavan dekorları, herkesin kendine uygun alan tavan dekorunu bulabilmesi için detaylı ve çeşitli bir şekilde yapılmıştır. Bu sayede kendi zevkinize uygun olan mutfak tavan dekorunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca kendinize özgü farklı şekiller seçerek de mutfak tavan dekoru için detaylar ekleyebilirsiniz.

Mutfak Asma Tavan Örnekleri

Modern bir görünümü minimal tarzla yansıtmak isterseniz sade dışa dönük asma tavan seçenekleri tam size göre olabilir. Mutfaklar için asma tavan yaptırmadan önce aşağıda yer alan önerileri incelemelisiniz.

 • Küçük mutfaklar için tercih edilen asma tavan modelleri olabildiğince sakin olmalıdır. Mutfağınızı daha küçük hale getirmediğinizden emin olun.
 • Modern bir görünüm oluşturmak istiyorsanız dışa dönük asma tavan tercih edebilirsiniz.
 • Minimal tasarımlardan hoşlanıyorsanız içe dönük sade asma tavan modellerini inceleyebilirsiniz.
 • Mutfak asma tavanı yaptırırken mutfağınızın dekorasyonunu göz önünde bulundurun.

Pek çok mutfak asma tavan modeli bulunduğu için küçük ya da büyük miktarda bütçeye sahip olmanız fark etmez. Kolay bir şekilde kendinize uygun olan mutfak asma tavan modelini bulabilirsiniz.

Öncelikle hangi şekilde asma tavan istediğinize karar vermelisiniz. Yuvarlak ve altıgen şekilleri gibi kesik çizgi şeklinde de asma tavan yaptırabilirsiniz. Dikdörtgen sen yaprak modeline, eğimli tavandan eşkenar dörtgenlerden oluşan tavana kadar pek çok tavan örneği bulabilirsiniz. İç içe farklı şekillerde asma tavan yapılması da mümkündür. Bu örnekler ile evinize en uygun olan asma tavan modelini seçerek evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Mutfak Asma Tavan Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Mutfak asma tavan fiyatları belirlenirken etkili olan birçok faktör bulunmaktadır. Bir asma tavan oluşturulurken harcanan emek, tavanın malzemeleri ve uygulanması ise bu faktörlerden bazılarıdır. Mutfak asma tavan fiyatları hakkında bilgi edinmeden önce ne tarz bir mutfak asma tavanı istediğinize karar vermeniz gerekir.

Mutfak asma tavanları doğru aydınlatma araçları ile birlikte kullanıldığında çok şık ve modern bir görünüm ortaya çıkarabilirler. Özellikle sade ve sakin mutfak dekorasyonlarında dikkat çeken asma tavanlar görünümü daha iyi hale getirebilir. Sadece asma tavan değil farklı tavan modellerini de incelemek isterseniz mutfak tavan modelleri yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Mutfak asma tavan modelleri arasında seçim yaparken mutfağınızın boyutlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Büyük oranda basık görünüme neden olan asma tavan seçeneklerinden uzak durmalısınız. Birçokları tarafından yapılan hatalardan biri de küçük alanları daha da küçük gösteren asma tavanlar yaptırmaktır.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.4 / 5. Verilen oy sayısı: 23

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

Ocak 2, 2021

LED Avize Modelleri

Ocak 12, 2022

Esnek Batarya Borusu

YORUMLAR

 1. Eşim ile beraber mutfağımıza asma tavan yaptırmak istiyorduk fakat modelde kararsızdık mutfakdekorasyonu.net sitesi sayesinde karar verdik 🙂

 2. Bir iç mimar öğrencisi olarak bu sitedeki modellere gerçekten bayıldım mutfak asma tavan arayanlar için harika modeller

 3. İnternette klasik asma tavan modellerini görmekten bıkmış biri olarak yeni modeller çok hoşuma giddti 🙂

 4. uzun süredir eşimle beraber mutfağımıza böyle bir asma tavan modelleri bakıyorduk araştırmalarım sonucu bu siteye rastladık çok güzel modeller teşekkürler

 5. bizim evimizde de mutfak gergi tavan modellerindeki 1.resimdeki modele benzer model var şık ve beğendiğimiz bir model düşünen arkadaşara tavsie ederim

 6. Bu harika fikirlerden dolayı teşekkür ederim.. evimi dekore ederken güzel ilham verdiniz.. ???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir