Mutfak Dekorasyonu İçin 10 Farklı Fikir

0
(0)

Mutfak dekoru ile ilgili ilham verici fikirleri ve fotoğrafları paylaşarak sizlere ipuçları vermek için hazırladığımız içeriğimizde umarım kendinize yönelik bir tasarım/dekorasyon bulabilirsiniz.

Mutfağınızı nasıl dekore edeceğiniz hakkında bilmeniz gereken ilk şey, ister daha minimalist bir tarzınız olsun, ister ferah geniş mutfak anlayışından yana olun fark etmez. Önemli olan mantıklı bir organize ile tüm materyalleri yerinde göstermek ve bütünlüğü sağlamak.

Mutfağın her zaman mantıklı bir şekilde organize edilmesi önemlidir, sonuçta yemek pişirmek söz konusu olduğunda mutfak dekorasyonu her şeyden daha önemlidir.

Bu nedenle, pişirme çatal bıçaklarını ocağa yakın, sık kullanılan elektronik aletleri kolay erişilebilir yerlerde ve amfilerine uyan prizlere yakın tutmak gerekir. Mutfağınız, mutfak içinde gerek yemek hazırlayanın gerekse yemek için bulunanın hareketi kolay olacak, tercihen mimarların çalışma üçgeni olarak adlandırdığı şeyi oluşturacak şekilde planlanmalıdır. Bu yemek yapma sırasında size zaman kazandırır

Mutfakta göz alıcı bir dekorasyon için mutfak kaplamaları, porselen karolar, cam karolar, seramik karolar, reçine karolar, hidrolik karolar, epoksi boya, yanmış çimento vb. dekor malzemelerini tercih edebilirsiniz. Islak zeminlerde bunlardan istediğiniz tercih edebilirsiniz.

Diğer duvarlarda ise diğer kaplama türleri kullanılabilir: lateks boya, akrilik boya, manyetik boya, tahta boyası, duvar çıkartmaları, hindistancevizi cipsleri, kısacası, herhangi bir kaplama, ancak temizlenmesi daha kolay kaplamaları seçmek her zaman iyidir.

Mutfak Dekorasyonu İçin En Çok Tercih Edilen Renkler

Küçük mutfaklarda genellikle nötr renkler, beyaz, bej, gri, siyah vb. Kırmızı, sarı, yeşil, turuncu gibi daha doygun renklere sahip olabilirler. 

Mutfağı canlı renklerle doyurmaktan kaçının, her zaman belirgin renkli noktalara sahip baskın nötr bir renk kullanın.

Açık renkler, alan hissini genişletmenin ve ışığı daha iyi yansıtmanın yanı sıra küçük mutfağınıza temizlik ve tazelik hissi verebilir.

Koyu renkler, her zaman daha açık renklerin aksine, mutfak yüzeylerine derinlik katmak için kullanılabilir.

Mutfak size ait bir alan olduğu için kendi içinde bütünlüğünü koruyacak ve aynı zamanda hoşunuza giden herhangi bir rengin ağırlığını tercih edebilirsiniz. Fakat renk kombinasyonları ve materyallerin renklerle uyumu her zaman önemlidir. Ve mutfağınızın dekoruna verilecek puanı etkileyen en önemli faktördür.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 0 / 5. Verilen oy sayısı: 0

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir