Mutfak Dolabı Modelleri

4.7
(31)

Mutfak dolabı modelleri ve 2023 yılının satış rekoru kıran mutfak dolabı trendlerine kısaca bir göz atalım. Bu yazımızda en trend mutfak dolapları ve renklerini inceleyebilirsiniz.

Mutfaklar uzun zamandır yalnızca işlevsel ortamlar olmaktan çıktı. Kahvaltı ve yemeklerin hazırlanıp, çayın demlendiği bir ortam olmakla beraber günümüzde yemek odası+mutfak kombinasyonunun trend olmasıyla daha toplayıcı bir mekan oldu. Bu yönüyle artık iç mekanlarda aile birleşiminin önemli bir noktasını da simgeliyorlar. 

Başlıklar

2023 Mutfak Dolabı Modelleri Önerileri

Modern mutfak dolaplarının modelleri ile beraber gelişmiş işlevleri de oldukça dikkat çekiyor. Kullanım kolaylığı ve çeşitliliği yönüyle mutfak dolabı modelleri 2023 yılında bir çok mutfak işlevini üstlenebilmekte. Mobilya ve dekorasyon teknolojileri özellikle manuel sistemlerde gelişimlerini artık sektör içinde faaliyet gösterenler bile takip edemiyor.

Kulpsuz Mutfak Dolapları

İncelemek için Tıklayın: Kulpsuz Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolabı modelleri arasında günümüzde en çok tercih edilenler arasında sayabileceğimiz kulpsuz mutfak dolapları, dekorasyonu bütüncül hale getirebilen görünümleri nedeniyle oldukça popüler. Dolap kapaklarının kulplarının profesyonel bir şekilde saklandığı, iç kısma doğru kamufle edildiği bu dolaplar bir çok model ve malzeme çeşitliliğine sahip.

Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşap mutfak dolapları veya ahşap görünümlü mutfak dolapları dekorasyonda naturel çizgileri sevenlerin vazgeçilmezi. Bütçe durumuna göre tamamen masif ahşaptan oluşan dolap modelleri veya ahşap kaplama dolap modellerini tercih edebilirsiniz. Ahşap merkezli dekorasyon çok çeşitli olup eskisine göre daha kolaydır. Özellikle seramik ve fayans modellerinin çeşitlendiği bir dönemde ahşap, oldukça kolay bir seçenek olacaktır.

İncelemek İçin Tıklayın: Ahşap Görünümlü Mutfak Dolapları

Akrilik Mutfak Dolapları

Akrilik uzun yıllardır mobilya sektörünün can kurtarıcısı. Parlak yüzeyleri ve çeşitli renkleri ile her modelde akrilik mutfak dolabı modelleri dekorasyon yenilemek isteyenlerin gözdesi. Kolay temizliği ve çizilmeyen yüzeyleri mutfak için ayrıca bir avantaj. Örneğin yağ lekelerinin tek seferde kolaylıkla çıktığı akrilik kaplama mutfak dolapları sadece şık görünümlerinden değil işlevlerinden dolayı ön plana çıkıyor.

İncelemek için tıklayın: Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak İçin Gömme Dolap Modelleri

Gömme dolap modelleri eskiden sadece yatak odası veya evin diğer içi odaları için düşünülür ve tasarlanırdı. Günümüzde artan eşya depolama ihtiyacından dolayı tekrar gündeme gelen ve yeni modellerle karşımıza çıkan gömme dolap modelleri mutfak içinde oldukça popüler tasarımlara sahip. Gömme dolapların mutfağa yerleştirilmesi plandan itibaren yapılacak bir dokunuşla mümkün olabiliyor.

İncelemek İçin Tıklayın: Gömme Dolap Modelleri

Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfak dolabı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bunlara dikkat edildiğinde hayalinizde ki tasarıma sahip mutfak dekorasyonu mümkün olabilir. Renklerin uyumu tek başına yeterli değildir. Renkler, ufak detaylar ve dekoratif tamamlayıcılar bir araya geldiğinde istenilen dekorasyon yakalanabilir.

1-Renk Ağırlığını Tek Parçaya Yüklemeyin!

Mutfak dekorasyonunda bir veya birden fazla rengi hakim kılmak istiyor olabilirsiniz. Fakat renk ağırlığını özellikle tek renk üzerinden dekor yapacaksanız sadece dolaplara yüklemeyin. Çünkü bu günümüzde demode olmuş bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yerine renklerin doğru oranda doğru aralıklarla dağılımını deneyebilirsiniz. Ayrıca Tüm dolaplar aynı renk ve modelde olmak zorunda değil.

Farklı renkleri tek yüzey üzerinde deneyerek ortaya göz alıcı tasarımlar çıkarabilirsiniz. Günümüzde hazır dolap modellerini büyük markaların kataloglarındandan incelerseniz çift renkli dolap modelleri ve önerilerinin ilk sayfalarda yer aldığını görebilirsiniz.

2-Emin Olmadığınız Seçeneklerden Uzak Durun!

Mutfak dolabı modeli seçimi yapacaksanız unutmamanız gereken ilk şey uzun ömürlü kullanımdır. Mutfak dolabı canınız sıkıldığında 6 ay sonra değiştirebileceğiniz bir mobilya değildir. Bu sebeple seçiminizi yaparken kararlarınızdan emin olmalısınız. Dekorasyonu bitirdiğinizde yakınlarınızdan gelen eleştiriler mi? Sakın onlara kulak asmayın!

3-Profesyonel Tasarım Yardımı Alabilirsiniz!

Günümüzde gelişen 3D teknolojilerinin yardımıyla hayalinizde ki mutfak tasarımı veya dekorasyonunu gerçekliği artırılmış 3D uygulamaları üzerinden görebilirsiniz. Böylelikle seçimlerinizi yaparken tek tek inceleme fırsatı yakalarsınız. Bunu sağlayan ücretli ve ücretsiz store uygulamaları olduğu gibi dekorasyon uzmanları cüzi miktarlar karşılığında kendi programlarıyla size yardımcı olabilmekteler.

4- Işıklandırmayı İyi Hesaplayın!

Beğendiğiniz dolap modeli mağazada gördüğünüzden farklı gözükebilir. Bunun sebebi ışık kaynağıdır. Doğal gün ışığında seçim yapmanız en doğrusu olacaktır. Aynı zamanda mutfağınızın ışıklandırmasını uygun şekilde kurgular ve dizayn ederseniz dekorasyonu daha kolay tamamlayabilirsiniz.

İncelemek İçin Tıklayın: Mutfak Aydınlatması Nasıl Olmalı

Mutfak Dolabı Modelleri ve Fiyatları : 2023

Mutfak dolabı fiyatları 2023 yılında dövize endeksli olduğu için ciddi manada artış göstermiştir. Buna rağmen her bütçeye uygun fiyat ve modellerde mutfak dolabı seçimi yapmak mümkün. Google Alışveriş sekmesi incelendiğinde ortalama 1.000 TL’den başlayan mini mutfak dolapları görülebilmektedir.

Fakat amacınız modüler/taşınabilir değilde kalıcı bir mutfak dolabı dekorasyonu yapmaksa internet üzerinden alacağınız fiyatların yanıltıcı olacağını göz önünde bulundurmalısınız.

İncelemek İçin Tıklayın: Kahverengi Mutfak Dolabı Dekorasyon

Yeni Model Mutfak Dolapları

Pinterest Sayfamızı Takip Etmek İster misiniz? @mutfakdekorun

Resimler için teşekkürler: Canva.Com

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.7 / 5. Verilen oy sayısı: 31

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir