Mutfak Duvar Dekorasyonu

4.3
(24)

Mutfakta modern bir görünüm yakalayabilmek için mutfak duvar dekorasyonu konusunda araştırma yaptınız mı? Mesela son zamanlarda oldukça popülerleşen ve duvar dekorasyonu için ekonomik ve ideal alternatif olan duvar kağıdı kullanmayı düşünebilirsiniz.

Modern duvar kağıdı genellikle koyu renklerde ve ayrıntılı desenlerde, hatta büyük ölçekli tasarımlarda bulunabilir. Ancak, mutfak dekoru için tamamlayan bir duvar kağıdı deseni seçtiğinizden emin olun. Ayrıca, sık tekrar eden veya çok büyük bir desen seçmekten kaçının.

Mutfak Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Mutfak duvar dekorasyonu yapmak için komple bir dekor çalışmasına, boya yahut duvar kağıdı değişikliğine gitmenize gerek yok. Duvar dekorasyonunda basit bazı materyallerle başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin tablolar yahut dekoratir süsler. Önemli olan ortamla uyumlu ahengi ve dekor bütünlüğünü yakalayabilmek.

İşte mutfak duvar dekoru için aşağıda size ilham verecek bazı fikirler:

Mutfak duvar dekorasyonu olarak kesme tahtaları veya bir 3 boyutlu bir duvar tablosu da kullanabilirsiniz.

Mutfak Duvarlarınızı Hasır Sepetlerle Süsleyin

mutfak duvar dekorasyonu
Mutfak Duvar Fikirleri , Mutfak Duvar Dekorasyonu


Özellikle boho tarzına düşkünseniz mutfak duvarlarınızı hasır sepetlerle kolayca süsleyebilirsiniz. Hasır duvar sepeti dekoratif obje olarak kullanılabilir ya da duvara asarak duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. Çok fazla para harcamadan mutfağa ve duvarlarınıza biraz gösteriş katmanın basit bir yolu.

Doğrama Tahtası Deneyin

mutfak duvar dekoru
Mutfak Dvar Dekorasyonu Fikirleri


Mutfağınızda özel bir dolap yoksa, güzel bir görüntü için ahşap doğrama tahtaları duvara asılabilir. Daha ağır ahşap doğrama tahtalarını asmak için dübel, daha hafif olanları asmak için pirinç çiviler ve şeffaf plastik kancalar kullanabilirsiniz. Duvarın gereksinimlerine göre baş aşağı veya dik olarak asabilirsiniz. Ve genellikle yemek hazırlamak için kullanıldıkları için duvara asmak pratik ve göz alıcı bir görüntü olacaktır.

Resimler/Tablolar Asın

mutfak duvar dekoru tablolari
Mutfak Duvar Dekorasyonu Fikirleri , Mutfak Duvar Dekorasyonu


Duvarlarınızda bir renk patlaması istiyorsanız, eski bir film afişi yahut dekoratif mutfak duvar tabloları işinizi görecektir. Mutfağınızda retro-şık bir ton oluşturmanın mükemmel bir yolu olabilir. Ayrıca, uyumlu renkler parçaya bir kamuflaj hissi verecektir. Daha da kişisel bir dokunuş için, mutfağınızın duvarlarına sevilen bir film karakterinin büyük bir resmini asın. Mutfak için duvar dekorasyonu söz konusu olduğunda en uygun maliyetlerle işin içinden çıkmanız tablo ve resimlerle mümkün olabilir.

Beyaz Tahtalarla Dekorasyon

mutfak duvar dekoru ucuz beyaz tahta ornekleri
Mutfak Duvar Dekorasyonu Fikirleri , Mutfak Duvar Dekorasyonu


Mutfakta duvara beyaz tahta asmanın birkaç basit adımı vardır. İlk adım, ılık suya batırılmış temiz bir bez kullanarak duvarı hazırlamaktır. Duvarı dairesel bir hareketle silmek için bezi kullanabilirsiniz. Duvarı sildikten sonra tahtayı duvara yerleştirmeli ve tek elinizle yerinde tutmalısınız. Ardından şeritleri yerine vidalamak için elektrikli bir matkap kullanın. Kaymasını önlemek için beyaz tahtanın ağırlığını eşit olarak dağıttığınızdan emin olun. Silinebilir tahtaların beyaz veya siyah olması sizin tercihinize kalmış. Fakat hazır tasarımlı tahtaları da tercih edebilirsiniz. Bazı internet sitelerinde üzerine yazılacak yazı ve şekilleri kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Klipart Olabilir mi?

mutfak duvar dekorasyonu klipart aksesuarlari
Mutfak Duvar Dekorasyonu Fikirleri , Mutfak Duvar Dekorasyonu


İster benzersiz mutfak duvar süslemeleri eklemek isteyin, ister mutfağınızın duvarlarını renklendirmenin ucuz bir yolunu arıyor olun, birçok alternatif sizi bekliyor. Ahşap bir küçük resim panosu, yemek resimlerini, mutfak eşyaları portrelerini, çiçek resimlerini ve hatta haftalık bir menüyü görüntülemenin mükemmel bir yolu olabilir. Bunlar, yaratıcı mutfak duvar dekoru için harika fikirlerdir ve mutfağınızın görünümünü gerçekten artırabilir.

Klipartlar dekorasyon aksesuarları mağazalarında bulabileceğiniz son derece uygun malzemelerdir. Duvarın ilgili yerine kendinizde kolaylıkla yapıştırabilirsiniz. Uygulaması son derece basit olsa da sonradan düzeltme zor olacağı için düzgün bir şekilde yapıştırmaya dikkat edin. Ayrıca yapıştıracağınız alanın temizlenmesi ve kurulanması önemli. İkea gibi mağazalarda ilgili klipartları bulabilir veya internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

İncelemek için tıklayın: Mutfak Zemin Kaplama Çeşitleri

Yazımızın ilerleyen güncellemelerinde mutfak duvar dekoru ile alakalı en uygun çözümler nelerdir yer vermeye çalışacağız. Ayrıca kendi mutfak duvarlarınız için kullandığınız duvar dekorasyonu aksesuarları varsa tavsiye olarak resim paylaşabilirsiniz.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.3 / 5. Verilen oy sayısı: 24

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.