Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri

4.4
(16)

Mutfak tezgah arası fayans modelleri 2022yılında mutfak dekorasyonu veya tadilatı yapmak isteyenlerin seçim yapmakta zorlandığı aksesuarlar arasında yer almaktadır. Mutfak dekorasyonun da tezgah ve dolap arasında adeta geçişi sağlayan tezgah arası fayanslar, model ve renk çeşitliliği ile ön plana çıkmaktadır.

Seçim yapmanızı kolaylaştıracak en iyi tezgah arası fayans modellerini bir araya getirerek sizlere yardımcı olmak istedik. Aşağıda paylaşacağımız model seçeneklerini sürekli güncelleyeceğiz.

Granit Mutfak Tezgahı Modelleri incelemek ister misiniz?

Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri Nedir?

Mutfak tezgah arası fayansı aslında mutfak tezgahının arkasında yer alan ıslak zemin fayanslarına verilen addır. Genellikle mermer, seramik gibi kaplamalardan oluşmaktadır. Asıl ismi sektörde “mutfak tezgah arkası fayans” olarak adlandırılırken tezgah ile dolaplar arasında yer aldığından bu şekilde araştırılmaktadır.

Mutfak Tezgah Arası Fayans Seçenekleri

Tezgah arası fayans seçenekleri gelişen kaplama çeşitleri ile birlikte oldukça geniş bir yelpazede karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde aynalı metal kaplamalardan tutunda ahşap kaplamalara kadar tezgah arası fayans kaplama modellerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kısaca listeleyecek olursak :

1-Tezgah Arası Seramik Modelleri

Mutfak tezgah arası seramik modelleri arasında seramik taş kaplamalar en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Seramik kaplamalar göz alıcı desenleri ve renk uyumları ile hemen her dekorasyon çeşidine uyum sağlayabilmektedir. Ayrıca uygun fiyatları göz önünde bulundurulduğunda seramik tezgah arası kaplama seçeneği gayet yerinde olabilir.

2-Tezgah Arası Fayans Modelleri

Fayanslar geniş yüzeyleri ve şık şerit seçenekleri ile tezgah arası için en güzel modelleri bize sunmaktadır. Desen baskılı fayanslar, parlak veya mat seçenekleri ve yüzlerce modelin arasından seçim yapmak gerçekten zor olsa gerek.

3-Mutfak Tezgah Arası Mermer

Mutfak tezgah arası mermer modelleri genellikle minimalist mutfak dekorasyonu severlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Geniş veya orta ölçekli sade renkerden oluşan mermer plakların uyumlu kaplaması ile oluşturulan bu modeller mutfağın ortamına fazladan nostalji katabilen bir havaya sahiptir. Çünkü granit teknolojisinin mutfaklarda hakimiyeti ele geçirmesinden evvel mutfak için tezgah ve ıslak zemin seçeneği mermerden ibaretti.

4-Tezgah Arası Taş Modelleri

Seramik küçük taş kaplamalarından ayrı olarak tezgah arası taş modelleri genellikle taş duvar görünümlü tek renk kaplamalardan oluşmaktadır. Taş duvar görünümünün ortamı nasıl açtığını örneklerden inceleyebilirsiniz. Yine seramik bazlı malzemelerden imal edilen bu kaplama seçeneği mutfağının havasına doğallık katmak isteyenler için çok cazip gelmektedir.

5-Mutfak Tezgah Arası Ahşap Modelleri

Ahşap modellerinin mutfakta sık görülmesi vintage tasarımlara duyulan ilginin artmasıyla birlikte başladı. Özellikle su geçirmeyen vernik ve şeffaf kaplama teknolojilerinin gelişmesiyle tezgahlar bile bu gün masif ahşap malzemeden imal edilebilmektedir. Mutfak tezgah arası ahşap modelleri arasında masif ahşap döşeme ile beraber ahşap görünümlü kalıcı kaplama seçenekleri de yer almaktadır. Bütçe seçeneğine göre tercih edilebilen ahşap tezgah arası modelleri kesinlikle doğru ve cesur bir seçimdir diyebiliriz.

6-Tezgah Arası Kalebodur

Kalebodur kaplamalar ıslak zeminler için en güvenilir seçenekler arasında yer almaktadır. Hemen her model ve renklerde bulabileceğiniz kalebodur tezgah arası kaplama modellerini incelemenizde fayda var. Çünkü ekonomik olarak uygun olduğu gibi model olarak ta her tarza uyum sağlamaktadır.

7-Tezgah Arası Cam Panel Modelleri

Mutfak Tezgah Arası Cam Fayans modelleri son yıllarda oldukça popüler hale gelerek bir çok dekorasyon markasının vitrin ürünleri arasında yer almayı başarmıştır. Kırılmaya, darbeye dayanıklı çeşit çeşit renk ve modellerde karşımıza çıkabilen tezgah arası cam modelleri oldukça pratik bir çözümdür. Temizliğinin kolay olması kullananların sıklıkla bahsettiği avantajlar arasında yer almaktadır.

İncelemek için tıklayın: Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon

En Kullanışlı Mutfak Tezgah Arası Fayans Hangisidir?

Bu soru özellikle mutfak dekorasyonunu yenilemek isteyen ev sahipleri tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. En kullanışlı mutfak tezgah arası fayans hangisidir? Hangi tezgah arası fayans daha uzun ömürlüdür? Ve tabi ki ekonomik olarak hangisi bütçemize daha uygundur?

Bu konuda önceliğinizin kendi zevkleriniz ve tercihleriniz olması gerektiğini unutmayın. Bununla beraber yapacağınız seçimin mutfağınızın dekorasyonuna uyumunu, kombinasyonunu göz önünde bulundurun. Tabii ki ekonomik bütçenizi baştan belirleyerek araştırma yapmalısınız. Fakat bütçe planlaması yaparken kaliteden ödün verirseniz değil uzun vade, kısa vade de bile sorun yaşayabilirsiniz.

Fayans seçimi yaparken dolaplarınızın rengine, zemin rengine, tezgah çeşidinize ve mutfağınızın dekorasyonunu tamamlayan diğer tüm unsurların ahengine dikkat etmenizde fayda var. Kusursuz dekorasyonların en önemli özelliği ahenk ve uyumdur.

İncelemek İçin Tıklayın: Kullanışlı Mutfaklar Nasıl Dizayn Edilir?

Yenilikçi tasarım ve modellerin göz alıcılığı elbette sizi cezbedebilir. Fakat bu seçeneklerin verdiği atmosferi uygun ve klasik mutfak tezgah arası fayans seçenekleri içerisinden de bulabilirsiniz.

2022 Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri

Galerimiz güncellenmeye devam edecek!

Bizi İnstagramdan Takip Edin: @mutfakdekoru

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.4 / 5. Verilen oy sayısı: 16

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

  1. BEĞENDİĞİMİZ ÜRÜNÜ NASIL TEMİN EDEBİLİRİZ.

    1. Beğendiğiniz ürünü temin etmek için bulunduğunuz bölge de bulunan fayans ve seramik mağazalarından fikir alabilirsiniz. Gösterirseniz bilir ve yönlendirirler zaten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.