Mutfakla Oturma Odası Birleşik Dekorasyon

5
(1)

Mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon son yıllarda mimari yapıların Amerikan mutfak tarzına dönmesi ile birlikte gelişen alanlardan biri haline gelmiştir. Amerikan mutfak ya da açık mutfak olarak adlandırılan oturma odası mutfak bir arada olan dekorasyonlarda dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır.

Mutfakla oturma odası birleşik tasarım yapılırken hem oturma odasının dekorasyonu hem de mutfağın dekorasyonu göz önünde bulundurulmalıdır. Sık kullanılan iki alan olarak oturma odası ve mutfak arasında asıl dikkat çekecek bölümün hangisi olduğuna karar vermeniz gerekir.

Şık bir oturma odası tasarlamak istiyorsanız mutfağınızı daha sakin bir tasarım ile dizayn edebilirsiniz. Aksi halde mutfağınız salonunuzu gölgede bırakabilir. Peki mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon nasıl yapılır? 

İncelemek İçin Tıklayın: Kullanışlı Mutfaklar Nasıl Dizayn Edilir?

Başlıklar

Mutfakla Oturma Odası Birleşik Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon yapılırken her iki dekorasyonun da yapılırken uyumlu olması gerekir. İki alanı ayırmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biri de mutfağı bir basamak yüksek zeminde dizayn etmektir. Ancak bu yöntem kullanıldığında mutfağın basık hale gelmemesine özen gösterin.

Mutfakla oturma odası birleşik tasarım çeşitlerinde genellikle ada mutfak tasarımı tercih edilir. Mutfağın konumuna göre u ya da l yöntemi ile dolaplar dizayn edilir ve salon ile mutfak arasında sınır oluşturması açısından ada parçası eklenir. Ada parçası mutfağın çok daha kullanışlı olmasını sağlar.

Kullanışlı mutfaklar tasarlanırken ada bölümünün doğru kullanımı büyük önem taşımaktadır. Ada bölümünde yemek yiyebilir ya da hazırlayabilirsiniz. Modern mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon çeşitlerinde ada bölümünde musluk ve ocak görebilirsiniz. Bununla birlikte ada bölümünün işlevsel kullanıldığı da söylenmelidir.  

İncelemek İçin Tıklayın: Mutfak Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

Oturma Odası Mutfak Bir Arada Dekorasyon Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oturma odası mutfak bir arada dekorasyon yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar temelde mutfakla bir arada dekorasyon için ana hatları oluşturur. Oturma odası ile mutfağı bir arada dekor etmek beraberinde mutfağınızın görünümünü salonunuz ile uyumlu hale getirmenizi zorunlu kılar.

Oturma odası ve mutfak dekorasyonunda oturma odasının dekorasyonunu ön plana çıkarmak için mutfağın ada bölümünü sade tasarlayabilirsiniz. Mutfak görünümünü minimal tasarlayıp oturma odasını modern hatlarla çizebilirsiniz. Bu beraberinde mutfağın daha az dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Oturma odası mutfak bir arada dekorasyon yapılırken gözleri oturma odasına çekmenin başka bir yolu da alçıpan tavan modelleridir. Alçıpan tavan ile farklı aydınlatma seçeneklerini de değerlendirmeniz mümkün hale gelir.

Mutfakla Oturma Odası Birleşik Dekorasyon Nasıl Yapılmalıdır?

Mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon yapılırken dekorasyonun ana unsurları ve yan unsurları belirlenmelidir. Oturma odası ve mutfak tasarımı yapılırken tasarımınızın ana unsurları ve yan unsurları arasında bağlantı olmalıdır. Şık ve süslü bir tasarım yapmayı tercih ederseniz hatları yoğunlaştırmaktan çekinmeyin.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 5 / 5. Verilen oy sayısı: 1

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

  1. hep filmlerde gördüğüm bu modeli yeni taşındığımız evde yaptırdık gelen tüm misafirlerden büyük övgüler alıyorum 🙂

  2. arkadaşlar ilk taşındığımız zaman mutfakla oturma odası birleşik olmasına şaşırmıştık ama şimdi bir daha taşınsak böyle bir eve taşınırım D:

  3. İnternette mutfak oturma odası birleştirme konularını ararken bu siteye rastladım gerçekten yararlı bir site tasarımlar eşimle beeraber çok hoşumuza gitti 🙂

  4. uzun süredir oturma odalı mutfak modellerine bakıyorduk sosyal medyada karşılaştım bu site ile teşekkürler 🙂

  5. arkadaşlar yeni evleneceğiz eşimle beraber mutfağı oturma odası ile birleştirmeyi düşünüyoruz ama yapılan yorumlar çok iyi

  6. geçen yaz evimiz küçük ve oturma odamız ferahlasın diye mutfak ile oturma odasını birleştirdik düşünen arkadaşlar kesinlikle yapmalı 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir