Siyah Mutfak Dekorasyonu

4.1
(20)

Siyah mutfak dekorasyonu mutfak genelinde siyah ve tonlarının hakim olduğu, trendi daima geçerliliğini koruyan cesur bir dekorasyon türüdür. Cesur, özgün, modern biriyseniz ve zarif, sofistike ortamları tercih ediyorsanız, siyah mutfak dekorasyonu tam size göre. Siyah renk, ölçülü ve nötr, diğer renklerle kombinasyon halinde kullanılabilir veya hatta ortamda tek başına kullanılabilir.

Siyah değilde beyazı tercih ederim diyorsanız: Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyah bir mutfak dekoru için adım atma düşünceniz varsa dikkatli olmalısınız. Özen göstermeniz gereken nokta, mekanın parlaklığı ve boyutuyla ilgilidir. Siyah, ışığı emme özelliğine sahiptir, böylece alan hissini azaltır. Ortamın doğru aydınlatılması ile bu sorun çözülebilir. Eğer mutfağınızda pencere varsa gün ışığından faydalanmanız doğru olacaktır. Akşam aydınlatmasında ise yönlendirilmiş ışıklar ile yapay aydınlatmalara göz atabilirsiniz.

İncelemek için tıklayın:Mutfak Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Başlıklar

Siyah Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Siyah mutfak dekorasyonu yapmak için mutfak mobilyaları veya duvar kaplamalarında siyah rengin ağırlıkta olduğu renk kombinasyonlarını tercih etmelisiniz. Özellikle duvarları beyaza boyayarak ya da açık renkli bir zemin seçerek risksiz bir siyah mutfak dekoru elde edebilirsiniz.

Siyah, diğer tüm renklerle çok iyi uyum sağlayan nötr bir renktir. Ancak her kombinasyon farklı bir duygu ve tarzı ifade ediyor. Beyaz detaylara sahip siyah bir mutfak dekorasyonu klasiktir ve asla modası geçmez. Bu aynı zamanda daha cesur renkleri denemekten korkanlar için de mükemmel bir kombinasyondur.

Siyahın paslanmaz çelik veya gümüş gibi metalik unsurlarla kullanılması, modern ve çok çağdaş bir endüstriyel tarzı ifade eder. Gri bir dokunuş ile mutfak daha da sade ve zarif olabilir ancak bu tür bir kombinasyon aşırı soğukluğa neden olabilir. Yanlış seçimden çekiniyorsanız siyahla yalnızca metalik mutfak ve ev aletlerini birleştirebilirsiniz.

Siyah renk ile yapılabilecek bir diğer olası kombinasyon da onu ahşapla karıştırmaktır. Modernlik ve şıklıktan vazgeçmeden sıcak, rahat, hafif rustik mutfak isteyenler için ideal renk ve doku karışımıdır. Daha asil ve resmi bir ortam için, daha genç ve modern bir mutfak yaratmak için koyu renkli ahşap tercih edebilirsiniz. Çam rengi gibi açık ahşap renkleri iyi bir seçenektir.

İncelemek için tıklayın: Ahşap Görünümlü Mutfak Dolapları

Siyah Mutfak Dekoru Renk Kombinasyonları

Siyah mutfak dekorasyonu renk kombinasyonları arasında öne çıkanlar; beyaz, ahşap renkleri, mavi, turkuaz sarısı, gri ve kırmızı renklerdir. Siyah ve canlı renklerle yapılacak renk kombinasyonu, rahat, gayri resmi, çarpıcı, modern ve kişilik dolu bir dekor arayanlar için idealdir. Siyah renk mat ve parlak renk tonları ile hemen her renge uyum sağlayabilmektedir.

Siyah Rengin Psikolojik Etkisi

Siyah bir mutfak dekorasyonu düşünüyorsanız ve siyahın kederin, depresyonun ve karamsarlığın rengi olduğu inancına sahipseniz hemen vazgeçmelisiniz. Bu, Batı düşüncesine atfedilen kültürel bir görüştür. Size bir fikir verecek olursak, örneğin Çin’de siyah güveni temsil ederken, Mısırlılar için siyah yeniden doğuşun rengidir.

Psikolojide siyah, gücün, okültün, karmaşıklığın, bağımsızlığın, prestijin, iradenin ve duygusallığın rengidir. Kimse ne moda ne de dekorasyonda “istemeden” siyah giymez. Rengin ne istediğini çok iyi bilen ve dekorasyonda sıradışılığı seven cesur kişiliklerin başvurduğu bir mutfak dekorasyonu rengidir siyah!

Siyah Mutfak Modelleri

Siyah mutfak modelleri özellikle yeni ev dekore edenlerin tercihi olarak ön plana çıkmaktadır. Mat ve parlak renk yüzeylerinin bir arada kullanılarak yapıldığı siyah mutfak modelleri 2022 ve 2023 trendleri göz önünde bulundurularak galerimize eklenmiştir. Cesur ve zarif tasarım sevenlerin vazgeçilmezi olan siyah rengini mutfak dekorasyonu için tercih etmeye ne dersiniz?

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu hem klasik hemde modern çizgileri bir arada barındırabilen ender dekorasyon çeşitlerinden bir tanesidir. Bu dekorasyonda siyah ve beyazın uyumu farklı zeminler ve yüzeylerde paylaştırılarak dekorun göz alıcılığı ön plana çıkarılır. Özellikle iç tasarımcıların vazgeçemediği dekorasyon renk kombinasyonlarının başında siyah beyaz mutfak dekorasyonu gelmektedir.

Zemin kaplamalarında dama tahtası görünümünün, tezgahlarda siyah ve mutfak dolaplarında beyaz renklerin hakim olduğu mutfak dekoru tasarımları trendini hala korumaktadır.

Kırmızı Siyah Mutfak Dekorasyonu

Kırmızı siyah mutfak dekorasyonu aslında siyah renginin en kolay kombinlendiği dekor çeşitlerinden biridir. Kırmızı ile siyah renkler diğer odalarda olduğu gibi mutfak dekorunda da ihtişamı ortaya koyabilmektedir. Kırmızının parlak siyahın mat tercih edildiği yüzey kombinasyonlarını mutfağınızda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

İki ağır rengin bir arada bulunarak nasıl şık ve modern mutfak dekorasyonu oluşturabildiğini galerimizde ki mutfak modellerini incelediğinizde daha iyi anlayabilirsiniz.

Gri Siyah Mutfak Dekorasyonu

Gri siyah mutfak dekorasyonu daha çok endüstriyel mutfak tasarımlarında tercih edilen bir dekor çeşididir. Fakat günümüzde endüstriyel mutfak dekorasyonu ev mutfakları içinde uygulanmaya başlanan yeni trendler arasında gösterilmektedir. Eğer şimdiden bu trendin ilk örnekleri arasında yer alarak modaya yön vermeyi düşünüyorsanız gri siyah mutfak dekorasyonu galerimizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Twitter Sayfamızı Takip Edebilirsiniz: @mutfakdekoru

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.1 / 5. Verilen oy sayısı: 20

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

Mart 18, 2021

Rustik Mutfaklar

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir