Yemek Masası Modelleri 2023

4.6
(12)

Yemek masası modelleri 2023 yılı ev dizaynı yapmak isteyen kişiler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Yemek masası seçerken dekoratif bir görüntü, işlevsellik ve kişinin tarzına uygun olup olmaması gibi hususlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Modern yemek masası modellerinden tutun da klasik tarzdaki yemek masalarına kadar onlarca farklı seçenek bulunur. Günümüzde en çok tercih edilen modeller ise şık ve keskin hatlara sahip olan yemek masası seçenekleridir. Yemek masası modelleri arasında size en uygun olanları tercih edebilmeniz için son trend yemek masası modellerinden bazılarını sizler için derledik.

İncelemek İçin Tıklayın: Banklı Yemek Masası Takımları

Başlıklar

Fonksiyonel Yemek Masası Modelleri 2023 Trendleri Arasında

Fonksiyonel yemek masası modelleri 2023 yılı için şimdiden trendler arasında yerini sağlama aldı. Günümüzde yaşam alanlarını dekor ederken eşyaların ne kadar işlevsel olduklarına çok daha fazla dikkat edilmeye başlandı. Yemek masasının ne gibi fonksiyonel bir tarafı olabilir diye düşünüyorsanız görecekleriniz sizi şaşırtabilir.

Yemek masası modelleri arasında tercih yaparken masanızın ne kadar büyüyebildiğine dikkat etmelisiniz. Çok boyutlu fonksiyonel yemek masaları ile 12 kişilik kullanıma kadar ulaşabilen bir yemek masasına sahip olabilirsiniz. Bu yemek masalarının en büyük özelliği ise normal görünümünün 4 kişilik olmasıdır. Görünüm itibari ile küçük olan ancak yemek zamanlarında büyüyen bu masalar genellikle geniş aileler tarafından tercih ediliyor.

İncelemek İçin Tıklayın: Ranır Masa Örtüsü Modelleri

Sandalye Dizaynına Dikkat

Yemek masası modelleri arasında seçim yaparken sandalye seçeneklerine özen göstermeniz gerekir. Konforlu ve modern hatlara sahip sandalyeler yaşam alanlarını çok daha şık göstermektedir. Sandalye dizaynına özen göstermeniz yemek odanızın görünümünü büyük oranda değiştirebilir.

Fonksiyonel yemek masası takımları arasında seçim yaparken aşağıda yer alan hususlara dikkat etmeniz gerekir;

  • Yemek masasının boyutlarına ve ne kadar büyüyebildiğine dikkat etmelisiniz.
  • Yemek masası ve sandalyelerin ayak dizaynlarını inceleyin. Modern hatlara sahip yemek masalarının en büyük özelliği ayak tasarımlarıdır.
  • Modern hatlara sahip bir yemek masası takımı 2023 yılında en çok metalik tasarımlar ile görülmekte.

Metalik Detaylar 2023 Masası Trendleri Arasında

Metalik detaylar 2023 yemek masası trendleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Metalik desenler hem alanları daha ferah göstermesi hem de daha şık görünmesi nedeni ile tercih edilmektedir.

Metalik detayları kimi zaman açık renklerde kimi zaman da koyu renklerde görmeniz mümkündür. Renk fark etmeksizin yemek masası modelleri arasında birçok farklı modeli metalik detaylar ile görebilirsiniz.

İncelemek İçin Tıklayın: Minimalist Mutfak Dekorasyonu

Mermer Desenli Yemek Masası Modelleri

Mermer desenli yemek masası modelleri 2020 yılının başından bu yana sevilerek alınan modeller arasında yer alıyor. Mermer desenlerinin bu kadar sevilmesinin en büyük nedenleri ise modern ve şık bir görüntüye sahip olmalarıdır. Altın rengi ve gümüş rengi desenlerin şıklığından faydalanabilirsiniz.

Mermer desenli yemek masası modelleri arasında metalik desenler ile mermer desenlerini bir arada bulabileceğiniz modeller de mevcut. 2023 yılı trendleri arasında en çok tercih edilen yemek masası modelleri işlevsel ve şık görünen seçeneklerdir.

Yemek Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yemek masası seçimi aslında sadece dekoratif bir seçim değil aynı zamanda pratik kullanım açısından da çok önemlidir. Seçeceğiniz yemek masası modelleri son derece modern ve şık olabilir. Fakat kullanım alanında rahatlığı ve pratikliği ile size keyif vermezse hiç bir anlam ifede etmeyecektir.

Bu sebeple masanızı seçerken:

-Büyüklüğüne dikkat ediniz.

-Sandalye sayısına ve modelini iyi seçiniz.

-Koyulacağı alanın genişliğini muhakkak önceden ölçerek uygun yer tespitini önceden yapınız.

-Işıklandırma organizasyonunu önceden deneyin.

Bunların tespitini iyi yaparsanız seçeceğiniz mutfak masası hem gözünüze hitap edecek, hem de keyifli kullanım sunacaktır.

Oy kullanmak için yıldızlara basınız.

Ortalama puan 4.6 / 5. Verilen oy sayısı: 12

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!

YORUMLAR

  1. site gerçekten çok yararlı özellikle mermer desenli yemek masasına bayıldımmm 😀

  2. yemek masası evin olmazsa olmazı olduk artık 🙂 arkadaşlar mutfağı benimki gibi küçük olanlar fonksiyonel yemek masasına bakabilir çok kullanışlı

  3. yeni evlenen arkadaşımıza yemek masası almayı düşünürken bu site ile karşılaştık modeller çok hoş 2.model özellikle bayıldık

  4. bir marangoz olarak kesinlike yemek masası modellerine bakarken saldalyeye çok dikkat edin

  5. sondaki turuncu yemek masası modeline bayıldım bu model uzun süredir aklımdaydı 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir